Dijital Beceriler Terimi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Fahri Gün 09 Haz 2022 Teknoloji 86  0

Bu içeriğimizde dijital beceriler teriminin ne olduğuna değiniyor, dijital becerilere ilişkin olarak bilgilere yer veriyoruz.

Dijital becerilerin modern işleyişteki önemi oldukça büyük olup, özellikle gelecekte dijital becerilerin önemi daha da hayati bir hale gelecektir. Dijital çağın her geçen gün daha fazla geliştiği bilinmektedir. Uzmanlar dijital becerilerin üçüncü bir temel konu olarak öğretilmesini savunmaktadır. Cornell Üniversitesi, dijital okuryazarlığı ‘bilgi teknolojileri ve interneti kullanarak içerik bulma, değerlendirme, kullanma, paylaşma ve oluşturma yeteneği’  şeklinde tanımlamakta, bu husustaki öneme değinmektedir.

Dijital becerilerde en öne çıkan hususlardan biri kodlama olup, günümüzde gelişen ve gelişmeye de devam edecek olan bir sektör olarak kabul edilmektedir.  Kodlama becerisine sahip olmak, dijital alanda daha başarılı olmak konusunda anahtar rol oynayacaktır.

Gereken dijital becerilere sahip olmak iş modellerini oluşturma, değiştirme, genişletme ve değiştirme kapasitesi sunmakta olup, bunun yanında değer zincirindeki darboğazları ve tıkanma noktalarını çözebilme yeteneği anlamına gelebilmektedir.

Dijital alanda liderlik kavramı ise dönüşümü öngörmek , yönlendirmek için liderlik yetenekleri olarak kabul edilmekte olup, bu hususta devreye stratejik yürütme konusunda yetenekli olma hususu da girmektedir. Sağlam temel beceriler dinamik yetenekler ile oluşurken, stratejik yetenekler de başarıya doğru iten beceriler olarak öne çıkmaktadır. 

Etiketler:
Tüvtürk Araç Muayene Randevusu Alma Rehberi
SlimDrivers Programına İlişkin Bilgiler
VTEC ve i-VTEC Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Araçlarda Yolcu Güvenliğini Sağlayan Unsurlar

Yorum Yapmayı Unutmayın :)