DiCaprio’nun Rol Aldığı Başarılı Filmler

Fahri Gün 23 May 2023 İnternet 249  0

Bu içeriğimizde Leonardo DiCaprio’nun rol aldığı başarılı filmlere yer veriyoruz. İşte DiCaprio’nun efsanevi filmleri…

DiCaprio gelmiş geçmiş en iyi oyunculardan biri olarak bilinmekte olup, DiCaprio şu ana kadar çok sayıda farklı projede rol aldı. Biz de bu yazımızda sizler için DiCaprio’nun rol aldığı başarılı filmlere maddeler halinde yer vermek istedik.

Son olarak The Killers of the Flower Moon isimli film ile gündeme gelen DiCaprio, 19 yaşında iken ilk Akademi Ödülü’ne day göstermeyi başarmıştı. Söz konusu başarıyı What’s Eating Gilbert Grace isimli projede ortaya koyduğu başarılı performans ile sağlamıştı.

Di Caprio’nun rol aldığı en başarılı filmler:

Diriliş

İngilizce karşılığı Teh Revenant olan Diriliş filmi, DiCaprio’nun ilk Akademi ödülünü almasını sağlayan filmdir. Bunun yanı sıra SAG ödülünü ilk kez kazanmasını ve Altın Küre Ödülünü üçüncü kez kazanmasını sağlamıştır. Filmde bir intikam ateşiyle yanıp tutuşan sınır keşifçisi Huhg Glass’ın rolünü üstlenen DiCaprio, sergilediği performans ile adeta göz doldurmuştur.

Para Avcısı

Para Avcısı isimli filmin uluslararası ismi ise The Wolf of Wall Street şeklinde olup, söz konusu filmde DiCaprkio, cinsellik ve uyuşturucu üzerine kurulu bir hayatı olan borsacı Jordan Belfort’un rolüne girmektedir. Sergilediği başarılı performans sayesinde bu film ile ikinci Altın Küre Ödülü’nün sahibi olmayı başaran DiCaprio, filmde Martin Scorsese ile birlikte çalışmıştı. Film hem dram hem de komediden unsurları içerisinde barındırmaktadır.

Titanic

Jack ile Rose’un büyük Titanic gemisinde geçen aşklarını konu edinen filmde aynı zamanda Titanic gemisinin bir buzdağına çarptıktan sonra su almaya başlaması ve batış sürecinde yaşananlar konu edinilmektedir. Hem dram hem de aşk alanında son derece kaliteli bir film olduğunu söyleyebileceğiniz Titanic’te DiCaprio’nun başarılı oyunculuğuna da şahit oluyoruz. Eğer hala izlemediyseniz mutlaka izlemeniz gereken bir film olduğunu düşünüyoruz.

Bir Zamanlar… Hollywood’da

Ünlü filmlerden olan Bir Zamanlar… Hollywood’da filminin İngilizce karşılığı ise Once Upon a Time in Hollywood şeklindedir. Filmde DiCaprio, Rick Dalton’u canlandırmaktadır. İzleyiciyi 1969 yılına götüren filmde Brad Pitt, Al Pacino gibi çok ünlü isimler de yer almaktadır. Üstelik yönetmeni ve yazarı Quentin Tarantino’dur ve bu bile filmi izlemek için yeterli sebeptir.

Sıkıysa Yakala

DiCaprio’nun milyonlarca dolarlık büyük dolandırıcılıklar yapan 19 yaşındaki genç Frank Abagnale Jr’ın rolünü üstlendiği Sıkıysa Yakala filminin İngilizce olarak ismi ise Catch Me If You Can şeklindedir. Film içerisinde kedi fare oyunları ve pek çok sahtekarlık planı mevcuttur. Film en iyi suç filmlerinden biri olarak kabul edilmekte olup, film içerisinde Tom Hanks, Amy Adams, Christopher Walken gibi değreli oyuncular da yer almaktadır. Filmin yazarı Jeff Nathanson olup yönetmenliğini ise Steven Spielberg yapmaktadır.

Don’t Look Up

Bir kuyruklu yıldızın Dünyaya hızla geldiği keşfedilsede kimse tarafından umursanmamaktadır. Bu bağlamda bir komedi filmi olan Don’t Look Up aynı zamanda bir afet filmidir. Film içerisinde DiCaprio’nun yanı sıra Jennifer Lawrence, Meryl Streep gibi başarılı oyuncular da yer almaktadır.

New York Çeteleri

İngilizce karşılığı Gangs of New York olan filmde 1800’lü yılların ortalarında suç lordu olarak bilinen William’ın yönettiği bir kenar mahalle anlatılmaktadır. Yönetmen Martin Scorsese ile DiCaprio’nun ilk kez beraber çalıştığı filmde ana karakter, çocukken babasının William tarafından bıçaklanarak öldürülmesini görmüştür ve bu yüzden bir intikam almak istemektedir.

Inception

Bilir bilim kurgu filmi olan Inception’da DiCaprio, kurbanlarının bilinçaltına sızıp onların sırlarını çalabilme yeteneğine sahip olan bir hırsız Dom Cobb olarak yer almaktadır. Oynadığı karakter bakımından oldukça enteresan olan film, aksiyon ve bilim kurgu alanında başarılı bir film izlemek isteyenler için güzel bir projedir.

Marvin’in Odası

Marvin’s Room isimli (Marvin’in Odası) filmde DiCaprio, akıl hastanesine kapatılmış genç bir kişi olan Hank karakterini canlandırmaktadır ve Hank’ın başından geçenler konu edinilmektedir. Filmin senaristi John Guare, yönetmeni ise Jerry Zaks’tır. Filmde Meryl Streep, Robert DeNiro gibi isimler de yer almaktadır.

Wayfair Hakkında Bilgiler
Google’ın Telefon Dinlemesi Yapmasını Engelleme Yöntemi
Google Haritalar’da Evi Bulanıklaştırma Rehberi
Instagram Görüldü Bilgisini Kapatma Yöntemleri

Yorum Yapmayı Unutmayın :)