DeepCool Dahili Sıvı Soğutma Sistemli Bilgisayar Kasasını Duyurdu

Fahri Gün 30 Ara 2017 Bilgisayar 546  0

Bilgisayar kasaları hususunda en iyi üreticilerden biri olan DeepCool, yeni dahili sıvı soğutma sistemli bilgisayar kasasının duyurusunu gerçekleştirdi.

Bilgisayar kasaları çok önemli gözükmesede aslında donanımların daha rahat çalışması açısından çok önemli. Örneğin şu şekilde düşünün: Ufacık bir odada mı daha havadar ve rahat olursunuz yoksa geniş ve pencereleri doğru konuşlandırılmış bir odada mı?

Özellikle bilgisayar soğutma sistemleri hususunda kasaların çok önemli bir yeri var. Sıvı soğutması bulunan kasalar bir adım önde olup, çetin yaz aylarında bile tabiri caizse bana mısın demiyor. İşte DeepCool firması, performansı çok iyi olan soğutma sistemleri sunuyor ve bunun yanında bilgisayar kasaları da üretiyor. İşin ilginç tarafı DeepCool tanıttığı yeni modelinde ikisini bir arada satışa sunuyor. Sunduğu yeni kasanın kendine ait bir sıvı soğutma sistemi bulunuyor ve böylece oyuncular harici bir sıvı soğutma alıp onu monte etme derdinden kurtuluyor.

Kasanın ismi Baronkase Liquid ve iki çeşidi bulunuyor. Çeşitlerden biri beyaz renkte diğeri ise siyah renge sahip. Renkleri haricinde herhangi bir farkları yok ancak ne hikmetse beyaz olan model 10 Dolar daha pahalıya satılacak. Siyah modelin fiyatı 140 Dolar, beyazın ise 150 Dolar olacak.  Fiyat sıvı soğutmaya dahil olup, içerisinde bulunan sıvı soğutmanın ismi ise Captain 120EX sıvı soğutma sistemidir. İsterseniz sıvı soğutma sistemini sökerek yine hava soğutma sistemlerini tercih edebilirsiniz fakat bu villada oturmak yerine gecekonduyu tercih etmek gibi bir şey olur.

Kasalarda LED ışıklandırmalar da bulunmakta. İsterseniz bu ışıkları kontrol de edebiliyor, renklerini değiştirebiliyorsunuz. Aynı zamanda kasaların yan tarafında tamamiyle şeffaf kapağın kullanılmış olması içerideki ışıklandırmayı da görebilmenize, fan durumlarını kontrol edebilmenize yarıyor.

Kasa genel olarak çok güzel gözüküyor. Fakat kuşkusuz fiyatı çok pahalı. Ülkemizde satışa sunulursa vergilendirmeler ile birlikte 600 TL’yi aşacağı kesin.

 

Etiketler:
Dünyanın En Hafif Oyuncu Faresi: Model O
Bilgisayar Kullanıcıları Açısından Sağlığı Koruyabilmek İçin İpuçları
Windows’ta Hızlı Başlatmayı Aktif Hale Getirme Yöntemi
Windows 10’da Tarifeli Bağlantı Kullanımı Detaylı Anlatım

Yorum Yapmayı Unutmayın :)