Cyberpunk 2077 Hakkında İşinize Yarayabilecek İpuçları

Fahri Gün 29 Tem 2021 Oyun 306  0

CD Projekt RED’in göz bebeği Cyberpunk 2077 oyunuyla ilgili işinize yarayabilecek ipuçlarına değiniyoruz. İşte detaylar…


Cyberpunk 2077 uzun süren hazırlanış aşamasından sonra piyasaya sürüldüğünde hayal kırıklığına neden olmuştu çünkü çok fazla hata içeriyordu. Zaman içerisinde düzeltilen oyun artık daha oynanası bir halde. Peki bu oyunda dikkat edilmesi gereken ipuçları neler? Haydi bir bakalım.


Oyuna ilk girdiğiniz zaman öğrenmeniz için rehber sunulmakta olup, oyunda size aktarılan kuralları doğru bir şekilde analiz etmeniz gerekmektedir. Oyunda en fazla kullanılan önemli hamlelerden biri siper almaktır. Bir duvara veya köşeye yaklaştığınızda siper alarak çatışmalar sırasında daha avantajlı olabilirsiniz. Siper sadece çatışmalarda değil hack yaparken de işe yaramaktadır. Siper alırken Scan tuşuna basılı tutarak silah ile ateş edecekmişsiniz gibi siperden çıktığınız zaman büyük bir hasar almadan hackleme imkanınız olabilir. Aynı zamanda siper arkasındayken düşmanlarınızı işaretlemeniz önemli bir avantaj sağlayacaktır. Özellikle gizlilik üzerine odaklanıyorsanız çatışma öncelerinde siper alıp düşmanlarınızı işaretleyin. Scan yapıyorken PC için tekerleğe, PS için ise R3’e basarak düşmanların yerlerini belirleyebiliyorsunuz.


Oyun her ne kadar tamamen hack üzerine kurulu olmasada hack tekniklerini iyi bilmek size önemli avantajlar sağlayacaktır. Örneğin güvenlik kameralarını fark edilmeden kapatabilir, böylece oyunun gidişatını önemli oranda değiştirebilirsiniz. Satın alınabilmekte olan quickhack fonksiyonlarını da gözden kaçırmayarak sıklıkla kullanmanızı öneririz.


Yetenek ağacı sistemi bulunan oyunda karakterlerinizin temel değerlerini geliştirmek için nitelik puanlarından yararlanabilirsiniz. Örneğin güç için Body, gizlilik için Cool seçeneklerini kullanabilirsiniz. Elde ettiğiniz puanları da dikkatli bir şekilde harcamanız gerekmektedir. Zeka, gizlilik, güç gibi değerleri hızlıca yükselterek nitelik puanlarınızı oyun gidişatına göre biriktirerek kullanabiliyorsunuz.


Oyunda size önemli avantaj sağlayacak hususlardan birisi de elde etmiş olduğunuz ancak artık ihtiyacınız olmayan eski silahları atmak yerine parçalayıp kullanmak veya satmaktır. Ancak bunu yaparken iconic silahları satmayın çünkü bunlar nadir bulunabilen özel silahlardır.


Eşyaları arabaya depolayın


Cyberpunk 2077 oyununda ince düşünülen hoş bazı detaylar bulunuyor. Örneğin bir yolun kenarındaysanız ve çok fazla eşyanız bulunuyorsa arabanızın içerisine eşyalarınızı depolayabiliyorsunuz. Böylece eşyalarınızı tıpkı gerçek hayatta olduğu gibi aracınıza yerleştirebiliyorsunuz.


Oyun içerisinde çok fazla yan görev bulunmakta olup daha iyi bir deneyim için bu tarz görevlere mutlaka göz atın. Aynı zamanda oyunda fast travel kullanmak yerine kendiniz seyahat etmeye çalışın. Böylece oyunun atmosferine daha iyi dahil olabilirsiniz.


Etiketler:
LoL Maç Geçmişi İzleme Yöntemi
Repack Tanımı Hakkında Bilgiler
Battlefield 1 İçin Büyük Çaplı Yeni İndirim !
Hitman 2 Gold Edition İçin Büyük Bir İndirim Uygulandı

Yorum Yapmayı Unutmayın :)