Crysis Artık Multiplayer Oynanamayacak!

Fahri Gün 19 Tem 2018 Oyun 598  0

Kurucuları Türk olan ve bu sebeple bizi her defasında gururlandırmayı başaran Crytek firmasının şu ana kadar piyasaya sürdüğü en iyi oyun kuşkusuz Crysis serisi. Ancak bu dünyaca ünlü seri hakkında bu kez kötü bir haberimiz var. İşte haberimize ilişkin detaylar…

Crysis uzun yıllar önce ilk kez piyasaya sürüldüğünde tüm dünyanın dikkatini çeken bir oyun oldu. Ardından Crysis 2 çıktı ve böylece Crysis bir seri haline büründü. Son olarak piyasaya sürülen Crysis 3 ise dünyaca oynanan epey sevilen bir oyundu. Elecronic Arts tarafından da yayıncılığı üstlenen oyun günümüzde hala severek oynanmakta. Serinin ilk oyun olan Crysis haliyle epey eskidi ve artık multiplayer tarafında geliştiricisine yani Crytek firmasına biraz yük olmaya başladı. Bu sebeple Crytek, 2007 yılında piyasaya sürülen bu efsanenin multiplayer tarafını sonlandırma kararı aldı.

Netice itibariyle bundan sonra Crysis oyununu multiplayer olarak oynamak mümkün olmayacak. Crysis efsanesini tekrar oynamak isteyenler yalnızca hikaye modundan yararlanabilecekler. Bu oyunun hikaye modunu oynamış biri olarak söyleyebilirim ki tekli oyuncu modu da gerçekten oldukça keyifli. Özellikle en zor seviyede yapay zekanın iyi seviyede olduğunu belirtmek gerekiyor.

Crysis oyununu bilmeyenler için açıklama:

Crysis, bilim kurgu tarzında bir video oyunu serisidir ve birinci şahıs kamera açısıyla oynanır. Oyunda ‘Nano Giysi’ denilen özel bir kıyafet vardır ve bu kıyafeti giyen bir kişi ekstra dayanıklılık, güç ve hıza sahip olabilir. Hatta bir özelliği sayesinde görünmez bile olabilir. İşte bu yüzden Crysis serisinde nano giysiler son derece önemlidir. İçerisinde bol bol çatışma ve aksiyon sahnesi bulunan Crysis’i FPS oyunu seven herkes muhakkak denemeli.

Evdeyken Oynayabileceğiniz Web Tabanlı Oyunlar
Kodlama Bilgisi Olmadan Kullanabileceğiniz 5 Oyun Yapma Yazılımı
Android Telefonlarda Oynayabileceğiniz Ücretsiz Bağımsız Oyunlar
Hearts of Iron IV Etkileyici Bir İndirim Aldı

Yorum Yapmayı Unutmayın :)