Cortana Bundan Sonra Google Takvim’i Destekleyecek

Fahri Gün 12 Ara 2017 Bilgisayar 590  0

Cortana yapay zekası ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Bundan sonra kullanıcılar Cortana’da Google Takvim uygulamasından yararlanabilecekler. İşte detaylar… 

Microsoft’un ortaya çıkardığı yapay zeka Cortana, sürekli güncellenerek daha fonksiyonel bir hale geliyor. Kullanıcılar Cortana ile işlerini çok daha rahat bir şekilde halledebiliyorlar. Cortana ,Windows 10 işletim sistemi ile çalışabiliyor ve teknoloji dünyasına önemli bir kazanç sağlıyor.

Ortaya çıkan yeni gelişmelere göre Microsoft, bundan sonra Cortana’da Google Takvim desteği de sunuyor. Böylece Cortana üzerinden Gmail kullanan kişiler takvime kaydedilmiş randevuları asistan aracılığıyla kullanabilir. Artık Cortana destekleyen hoparlörlerde komutlar kullanarak takvim bilgilerinize erişebilirsiniz.

Cortana’da Google Takvim desteğini kullanabilmek için Windows 10’a ve gerekli donanımlara sahip olmanız yeterli. Fakat Türkçe bir işletim sistemi kullanıyorsanız maalesef Cortana’yı kullanabilmeniz mümkün değil. Yine de ilerleyen süreçte Cortana’nın Windows 10’un Türkçe sürümü için de gelmesinin muhtemel olduğunu ifade edelim.

Dizüstü Bilgisayarı Oyunlar İçin Daha Performanslı Hale Getirme Yöntemleri
Excalibur G670 Resmen Çıktı! İşte Özellikleri ve Fiyatı
Oyuncu Bilgisayarında Mutlaka Bulunması Gereken Programlar!
Daha Fazla Hertz Oranına Gerçekten İhtiyacınız Var Mı?

Yorum Yapmayı Unutmayın :)