Chrome’da Çökme Sorunu Karşısına Uygulanabilecek Yöntemler

Fahri Gün 12 Şub 2020 İnternet 321  0

Yeni yazımızda popüler internet tarayıcılarından Google Chrome’da çökme sorunu karşısında uygulanabilecek yöntemlere değiniyoruz. İşte ayrıntılar…

Günümüzün en çok kullanılan internet tarayıcısı olan Google Chrome, özellikle yüksek performansı ile taktir toplayan bir web tarayıcısı olmasına rağmen bazen kasma problemleriyle o da gündeme gelebiliyor. Çökme problemleri söz konusu olduğu zaman şu yöntemleri uygulayın:

Tarayıcı Temizliği

Chrome kasma sorununu çözebilmek için tarayıcı temizliği yapmak işe yarayabilmektedir. Çünkü çökme sorunu genellikle tarayıcı çok şiştiğinden meydana gelir. Eğer tarayıcı içerisinde güçlü sorgular isteyen çok sayıda sekme açıksa, tarayıcı çok uzun süredir herhangi bir önbellek temizliği yapmadan kullanılıyorsa epey ağırlaşacaktır. İşte bu gibi durumlarda tarayıcı önbellek temizliği yaparak tarayıcı temizliğini gerçekleştirebilirsiniz.

Uzantıları Devre Dışı Bırakma

İnternet tarayıcınızda bulunan eklentiler, daha ağır çalışmasına , çeşitli çökme problemleri oluşmasına neden olabilir. Bu yüzden de eklentilerinizi devre dışı bırakarak tarayıcınızda çökme problemleri gibi sorunların tekrar oluşmasının önüne geçebilirsiniz.

Güncelleme Yapma

Google Chrome tarayıcınızda bulunan yanıt vermiyor gibi çökme hatalarına karşı uygulanabilecek en iyi işlemlerden biri güncleleme yapmaktır. Sağ üst kısmında bulunan üç dikey nokta simgesinin üzerine tıklayın ve çıkan pencereden Yardım seçeneğine tıklayın .Sonrasında da Google Chrome Hakkında butonuna tıklayarak açılan sayfa ile Chrome tarayıcınızın güncellenmesini sağlayabilirsiniz. Tarayıcınız en son sürüme kavuştuğu zaman pek çok hatadan arınmış hale gelecektir ve böylece çok daha iyi bir performans ortaya koymaya başlayacaktır.

Varsayılan Ayarlara Dönmek

Bazen Google Chrome tarayıcısını varsayılan hale getirmek de çökme gibi problemlerin tekrar etmesinin önüne geçebilmektedir. Dolayısıyla Chrome tarayıcınızı sıfırlayarak çökme problemine karşı çözüm bulabilmek mümkün. Sıfırlama işlemi yapmak için ilk olarak sağ üst kısımda yer alan üç dikey nokta simgesine tıklayıp açılan pencereden Ayarlar menüsüne girin ve sol kısımda yer alan Gelişmiş seçeneğine tıklayın ve açılan Sıfırla ve Temizle seçeneğine tıklayın. Sonrasında Ayarları Orjinal Varsayılan Değerlerine Geri Yükleyin seçeneğine tıklayarak açılan pencereden Ayarları Sıfırla butonuna tıklayıp işleminizi tamamlayabilirsiniz.
Etiketler: ,
Fiber İnternet Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Bigo Live Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Twitter Hesabını Linkedin Hesabına Çevirme Yöntemi
Stalk Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)