Chromebook Cihazını Fabrika Ayarlarına Alma Yöntemi

Fahri Gün 30 Kas 2021 Teknoloji 434  0

Bu içeriğimizde Chromebook cihazını nasıl fabrika ayarlarına alabileceğinizle ilgili olarak bilgiler veriyoruz. İşte konuya ilişkin detaylar…

Bilgisayarlar uzun süre kullanıldıktan sonra yavaşlayabilmekte, hatalar verebilmekte olup, bazen tehlikeli bir virüs de her şeyi alt üst edebilir. Bu gibi durumlarda cihazınızı uygun bir şekilde yedekledikten sonra fabrika ayarlarına sıfırlamanızı öneriyoruz.

Chromebook cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlamakta kararlıysanız sıfırlama işleminden önce Google Drive veya benzer bir sürücüye dosyalarınızı yedekleyiniz. Sıfırlama işlemi Drive üzerindeki dosyalarınızı silemeyeceği için dosyalarınız güvende olacaktır. Standart fiziki depolama aygıtlarını kullanmanızı ise cihazınıza virüs bulaşmış olabileceği ihtimaline binaen önermiyoruz.

Chromebook’u fabrika ayarlarına sıfırlamak için gerekenler:

Chromebook cihazınızda oturumunuzu sonlandırınız ve ardından Ctrl + Alt + Üst Karakter + R tuşlarına basılı tutunuz. Sonrasında Yeniden Başlat’ı seçiniz. Görüntülenen kutuda Powerwash’ı , sonrasında da Devam’ı seçiniz. Google hesabınızda oturum açınız. (Chromebook cihazınızı sıfırlamanız ardından hangi hesapla oturum açarsanız o hesap cihaz sahibinin hesabı olarak kabul edileceğinden hangi hesapla oturum açtığınıza dikkat ediniz. )

Eğer Chromebook cihazınızı fabrika ayarlarına almak sorununuzu gidermediyse Chrome OS yüklemesini kaldırarak tekrar indirmenizi tavsiye ediyoruz. Konuyla ilgili yardım taleplerinizi aşağıdaki yorum bölümünden iletebilirsiniz.

Etiketler: ,
4D Baskı Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Nanobotlar Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Yazılım Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Rüzgar Türbinleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)