Chrome’a Yeni Rakip Adblocking!

NETHANESİ 11 Nis 2016 Teknoloji 941  0

İnternet tarayıcı sektöründe bir numaralı tarayıcı olarak gösterilen Google Chrome , hız ve yenilikleri ile Internet Explorer tarayıcısının internet tarayıcısı piyasasından silinmesine sebep olurken , Google Chrome kullanıcıların ilk tercihi olmuştu. Fakat kullanıcıların beklentilerini ve isteklerini RAM tüketimi konusunda karşılayamayan Google Chrome , kullanıcıların birçok olumsuz yorumlarına maruz kalmıştı. Farklı ve Google Chrome ‘nın olumsuz yönlerine karşılık kullanıcıların tarayıcı isteklerine Vivaldi cevap vermeye başlamıştı.

Opera’nın kurucularından bolan Jon Von Tetzcher tarafından oluşturulan Vivaldi’nin kullanıcıların isteklerini karşılayacağını belirtmişti. İnternet tarayıcıları sektöründe bulunan bu rekabet ortamında, Adblocking adlı tarayıcı , kullanıcılarına kendi web reklamlarını öne çıkarma gibi çözümleri sunmak için hazırlanıyor. Mozilla’nın kurucularından biri olan Brendan Eich’in projelerinden birisi olan Adblocking tarayıcısı 2015’in verilerine göre sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde 45 milyon kullanıcı tarafından kullanılıyor.

Yabancı bir haber kaynağından yapılan habere göre Adblocking , kullanıcıların internet sitelerinde ki deneyimlerini reklamsız olarak gerçekleştirmeleri için reklamsız tarayıcı hizmetini başlıca olarak sunan uygulama , bu nedenle kullanıcı sayısını daha da arttırmayı planlanıyor şeklinde açıklama yapıldı. Abdblocking bünyesinde bulunan internet deneyimini yaşamak isteyen kullanıcılar ise , şirket ile çalışan bir Bitcoin mikro ödeme sistemi sayesinde yayıncı size yüzde 55 oranında sağlanan bir gelirden hisse alıyor.

İnternet sayfalarında bulunan kötü amaçlı reklamları kullanıcılarına göstermeme amacını sunan Adblocking , ayrıca kullanıcıların kişisel bilgilerine çerez yardımı sayesinde el koyuyor. Fakat bu el koyma işlemi sadece tarayıcı bünyesinde gerçekleşiyor. Yani Adblocking kullanıcılarının Adblocking’e sağlamış oldukları kişisel bilgiler yalnızca tarayıcı bünyesinde kalıyor. Tarayıcı konusunda güvenlik zafiyetlerinin üst seviyede olduğu bir ortamda , Adblocking tarayıcısının tercih edilebilecek bir politika sağladığını söyleyebiliriz.

Adblocking , Google Chrome gibi tarayıcıların arasından beklentilerinize göre bir seçim yapmak size kalmış . Her birisinin kendisine has artıları ve eksileri olduğunu unutmayın.

PS5 GameShare Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Honor V7 Pro Modeli Çıkışını Gerçekleştiriyor
Elektronik Komponent Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Popüler Çağrı Kaydı Uygulamaları

Yorum Yapmayı Unutmayın :)