Chrome Tarayıcısında Kullanılabilecek 5 Güçlü Eklenti

Fahri Gün 14 Oca 2021 İnternet 388  1

Google Chrome internet tarayıcısı kullananların yararlanabileceği 5 önemli eklentiden bahsediyoruz. İşte konuya ilişkin detaylar…


Dünya üzerinde en fazla kullanılan web tarayıcı konumunda olan Google Chrome her geçen gün daha fazla büyüyor. Hızlı ve iyi tasarlanan yapısı sayesinde kullanıcıları mest eden tarayıcının temel özellikleri de gayet yeterli gözüksede bazı eklentilerin albenisi o kadar yüksek ki kesinlikle değerlendirilmesi gerekiyor. Bu yazımızda sizler için o eklentilerden beşini listeleyeceğiz ve haklarında kısaca bilgiler vereceğiz.


Print Friendly & PDF


Özellikle öğrencilerin oldukça işine yarayabilecek olan bu eklenti ile internet sayfalarını yazdırmak istediğiniz zaman o internet sitesindeki reklamlar, linkler, resimler ve diğer unsurları kaldırıp sadece salt metin olarak çıktı almayı sağlayabiliyorsunuz. Aynı zamanda metnin üzerinde düzenlemeler yapabilmenize de imkan tanınıyor.


Suspender


Chrome içerisinde fazla sekme kullananlar için çok etkili bir eklenti olan The Great Suspender, uzun bir süre boyunca kullanmadığınız sekmeleri tespit edip zaman aşımına uğratıyor. Böylece cihazınızın hafızası gereksiz olarak harcanmıyor. Bunun yanında sekmeyi aktif hale getirmeniz de uzun sürmüyor. Bu bağlamda Suspender çok fazla sekme kullanarak çalışan kullanıcılar için gayet yararlı bir eklenti olarak dikkat çekiyor.


Session Buddy


Özellikle freelancer çalışan kişiler için son derece yararlı bir eklenti olan Session Buddy, sürekli açtığınız ve işinizi gördüğünüz sekmeleri birer klasör haline getirmenize ve tek tıkla hepsini birden açmanıza imkan tanıyor. Bu bağlamda çalışmalarınız için gerçekten de zaman tasarrufu sağlıyor.


Better History


Tarayıcı geçmişini çok daha kapsamlı bir şekilde sunan Better History eklentisi sayesinde tarayıcı geçmişinde yer alan, ziyaret edilen internet sitelerinin ziyaret edildiği tarihlerin saniyesine kadar görmenize imkan tanıyor. Aynı zamanda basit bir ara yüz yapısına sahip olan eklenti bu bağlamda istediğinizi kolayca bulabilmenize imkan tanıyor.


Google Translate


Google Çeviri hizmetini daha kullanışlı bir hale getirmek istiyorsanız bu eklentiyi mutlaka deneyin. Söz konusu eklenti, bir internet sitesindeki yazıyı seçtiğiniz anda direkt olarak yazının çevirisini karşınıza çıkarıyor. Böylece yeni sekme açıp Translate sitesine girip metni oraya yapıştırmanıza gerek kalmıyor. Bu her ne kadar size birkaç saniye kazandırıyor gibi gözüksede her gün aynı işlemi yaptığınızda önemli bir avantaj sağlıyorsunuz.

Etiketler:
Fiber İnternet Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Bigo Live Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Twitter Hesabını Linkedin Hesabına Çevirme Yöntemi
Stalk Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)