Chrome Tarayıcısında Karanlık Modu Aktif Etme İşlemi

Fahri Gün 23 May 2019 İnternet 344  0
İnternet tarayıcıları alanında günümüzde en fazla kullanılan web tarayıcısı Google Chrome olup, Chrome gerek hız gerekse eklenti desteği sayesinde bunu sağlıyor.
Karanlık mod özelliği son zamanlarda internet tarayıcılarında ve web sayfalarında da kullanılmaya başlandı. Google Chrome internet tarayıcısı da karanlık mod desteği sağlayan tarayıcılardan biri oldu.

Karanlık mod ve Chrome


Karanılk mod desteği sayesinde özellikle karanlık ortamlarda karanlık temayı aktif ederek gözünüzün daha az zarar görmesini sağlayabiliyorsunuz. Karanlık temayı aktif etmek için yapmanız gereken şey ise oldukça basit. Chrome 74 sürümünden itibaren Chrome tarayıcınızda karanlık tema özelliğini kolayca kullanabilirsiniz.
Eğer eski bir Chrome sürümü kullanıyorsanız ilk olarak Chrome tarayıcınızı güncellemekle işe balamalısınız. Bunun için tarayıcının sağ üst köşesinde yer almakta olan üç nokta menüsüne dokunun ve Yardım > Google Chrome Hakkında > Güncellemeler adımlarını takip ediniz ve güncellemeyi sağladıktan sonra tarayıcınızın en az sürüm 74’e sahip olduğudan emin olunuz.

Son adımlar


Daha sonra bilgisayarınızda başlat çubuğunu çalıştırıp metin alanına Renk Ayarları yazınız. Listenin üzerinde yer alan seçeneğe tıklayıp Varsayılan Uygulama Modunuzu Seçin kısmı gelene kadar menüyü aşağıya indirin. Açık ve koyu arasında geçiş yaparak koyu temayı seçebilirsiniz. Koyu temayı seçmenizin ardından tarayıcınızı da doğrudan etkileyecektir.
Stephen Hawking Kıyamet Teorisi Hakkında Bilgiler
Google’ın Vazgeçilmez Olmasının Sebepleri
E-ticaret Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Kablosuz Ağ Sistemi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)