Chrome Dosya İndirme Hatasını Giderme Yöntemi

Fahri Gün 23 Mar 2021 İnternet 171  0

Google Chrome tarayıcısını kullananlardansanız ve dosya indirme hatası ile karşılaşıyorsanız bu içeriğimiz size fayda sağlayabilir.

Google Chrome popüler internet tarayıcılarından biri olarak hizmet göstermektedir. Her tarayıcıda olduğu gibi Chrome üzerinde de bazı hatalara sıklıkla karşılaşılmaktadır. Bunlar arasında en yaygın problem dosya indirme hatalarının çıkmasıdır.

Chrome üzerinde sıklıkla meydana gelen dosya indirme hatasını çözebilmek için ilk olarak bağlantıyı kontrol ediniz. Bu doğrultuda internet bağlantınızda bir sıkıntı olup olmadığını kontrol ederek Chrome tarayıcısını yeniden başlatın. Sorun hala devam etmekteyse aşağıdaki diğer yöntemlerden birini kullanabilirsiniz.

Donanım Hızlandırmanın Kaldırılması

Chrome tarayıcısını açarak Gelişmiş Ayarlar menüsünün altından ‘Kullanılabilir Olduğunda Donanım Hızlandırmayı Kullan’ seçeneğinde işareti kaldırınız. Ardından Chrome tarayıcısını yeniden başlatarak sorunun devam edip etmediğini gözlemleyin.

Temel Temizlik

Chrome ayarlarına girerek geçmişi ve ön belleği temizleyiniz. Aynı zamanda Chrome tarayıcısını yeniden başlatarak dosyayı tekrar indirmeyi deneyin. Sorun devam etmekte ise bir sonraki yönteme geçiş yapın.

Uzantıları Kapatmak

Chrome uzantıları bazen pek çok soruna neden olabiliyor. Bu noktada özellikle son zamanlarda yüklediğiniz veya hata veren bir eklenti kullanıyorsanız söz konusu eklentiyi devre dışı bırakarak sorunun çözülüp çözülmediğini test etmenizi önerebiliriz.

Chrome’un Yeniden Yüklenmesi

Uygulanabilecek bir diğer yöntem Chrome tarayıcısını bilgisayardan kaldırıp kayıt defterinde yer alan tüm klasörleri silmektir. Bu hamle Chrome üzerinde bulunan profilinizin silinmesine neden olacağından önce yedekleme yapmanızı önerebiliriz.

Etiketler:
Twitter Blue Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Yasal ve Ücretsiz E-Kitap Platformları
Instagram SFS Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Instagram Forstalk Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)