Chivalry 2 Detaylı İnceleme

Fahri Gün 24 Eki 2022 Oyun 236  0

Çoklu oyuncu modu odaklı Chivalry 2 video oyununu detaylı olarak masaya yatırıyoruz. İşte Chivalry 2 incelemesinin detayları…

Geliştiricisi Torn Banner Studios olan, yayıncısı Tripwire Presents olan Chivalry 2, 2021 yılında çıkış yapmış olan bir video oyunudur. Oyun ilk çıktığı zaman Epic Games launcher üzerinden satışa sunulmuştur. Zaman içerisinde Steam’e gelmiştir. Oyun Steam platformuna geldikten sonra daha popüler olmuştur.

Sesler ve Grafik

Oyunun hem ses hem de grafik itibariyle başarılı olduğunu belirterek başlayalım: Ses konusunda sizi tam savaş atmosferine sokmayı başaran video oyunu, gerçekçi kılıç ve çeşitli savaş seslerine sahip. Aynı zamanda karakterinizin sesini kendiniz de belirleyebiliyorsunuz. C tuşuna bastığınız zaman karakterinizin nara atmasını sağlayabiliyorsunuz ve bunu yaparken kalın mı yoksa ince ses ile mi yapacağını belirleyebiliyorsunuz.

Grafiksel açıdan sizi bulunduğunuz ortama ait hissettirmeyi başaran oyun, orta çağ savaş meydanlarını ekranınıza getiriyor. Gerek ambiyans gerek kaplama kalitesi ile oyunla bütünleşiyorsunuz. Yine de oyunu çok kalabalık gruplar halinde oynadığınız için grafiklerin en iyi seviyede olması zaten gerekmiyor. Göze hoş gelecek ve sizi savaş atmosferine sokacak grafiklere yer verilmiş ve bu gayet yeterli gözüküyor.

Oynanış

Oyunda belli bir hikaye yok. Hikaye modu zaten bulunmuyor. Geliştirici ileride belki hikaye modu ekleyebilir ancak bu şu an zayıf bir ihtimal ve hikaye modu eklense bile kapsamlı bir içerik olmayacağı aşikar. Yani bu oyunu bir çoklu oyuncu modu olarak değerlendirmek gerekiyor. Oyunda hikayeye dair tek şey bazı haritalarda savaş başlamadan önce yapılan motivasyon konuşmalarıdır.  Bu oyunda daha çok kılıç ve kalkanları kullanım becerileriniz sınanmış yani hikaye v.b. unsurlar yerine tamamen dövüşme odaklı olarak oynuyorsunuz. İyi oynamak için de ciddi bir çaba sarfetmeniz gerekiyor çünkü kontrolleri her ne kadar basit gözüksede ustalık istiyor ve ustalaşmanız onlarca saatinizi alabilir.

Chivalry 2 yapımında kılıç, kalkan, balyoz, balta, yay, arbalet, gürz gibi çeşitli orta çağa savaş aletlerini kullanabiliyorsunuz. Temel hedefiniz düşmanı yani karşı takımı yenebilmek ve bunun için iyi mücadele etmelisiniz. Gerçekçiliğiyle öne çıkan oyunda kompleks bir yapı bulunuyor ve bu da sizi oyuna bağlayacak olan unsurlardan birisi. Belli bir sınıf üzerinde uzmanlaşmak, elinizdeki silahları doğu bir şekilde kullanmak adına bol bol pratik yapmanız gereken bir oyun. 64 kişiye kadar oynama imkanı sunan oyunda 64 veya 40 kişilik oyun modlarına girip kalabalık savaşlara katılabiliyorsunuz.  Oyunun dosya boyutunun 35 GB kadar olduğunu da ifade edelim.

İnceleme Puanımız: 8.9 / 10

Eğr kalkan ve kılıç yeteneklerinizi sınamak istiyorsanız Chivalry 2 tercih edebileceğiniz başarılı yapımlardan biri. Sahip olduğu güçlü oynanış sistemi ile sizi kendinize çekecek türden bir oyun.

Etiketler: ,
The Elder Scrolls Online: Necrom incelemesi
Oyun Dünyasında Tecrübe Puanı
Final Fantasy 16 İncelemesi
System Shock Yenilenmiş Versiyonu incelemesi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)