Call of Duty Ghosts Xbox Kullanıcılarına Ücretsiz

ibrahim KIZILIRMAK 01 Tem 2017 Oyun 617  0

Oyun konsolu dediğimiz zaman akla ilk gelen serilerden biri olan Xbox, E3 2017 fuarında Xbox X serisi ile gündeme gelse de şu an için serinin en güncel konsolları Xbox One oyun konsolları olarak biliniyor. Yayınlandığı andan bu yana beğeni toplayan oyun konsolunun öne çıkmasıyla beraber eski seri oyun konsolları olan Xbox 360 serisi geri planda kalmıştı. Artık daha da yeniye doğru giden Microsoft’un bu adımları sonrasında yazılım konusunda da yeni teknolojileri sunulmaya başlandı. Bunlardan birisi de geriye uyumluluk programı olmuştu. Eski seri oyunlarında yeni konsollarda oynanmasını sağlayan geriye uyumluluk projesi kapsamında düzenli olarak yeni oyunlara destek veren firma, son olarak ise Call of Duty Ghosts serisini sisteme dahil etti.

Call of Duty Ghosts Ücretsiz Oldu

Yeniden geri uyumluluk projesine dahil edilen Call of Duty Ghosts oyunuyla beraber Microsoft bir sürpriz haber daha vermiş oldu. Teknoloji devi geriye uyumluluk projesine dahil ettiğini açıkladığı oyunun Xbox One kullanıcılarına ücretsiz olarak sunulacağını belirtti. Yani artık Call of Duty Ghosts oyunu Xbox One kullanıcılarına ücretsiz olarak verildi.

Call of Duty Ghosts

Tabi ki sadece Xbox One kullanıcıları için geçerli olan bu kampanyayla beraber geri uyumluluk sistemine gösterilen ilginin de artması bekleniyor. Ayrıca bir detay daha paylaşıldı. Geri uyumluluk projesinde sunulan Call of Duty Ghosts oyununun ücretsiz olan versiyonu sadece Xbox 360 versiyonu. Yani grafiklerde ve performans kısmında eski konsollara uyumlu yapı sunuluyor.

Eğer oyunun grafikleri iyileştirilmiş yeni nesil konsol serisini oynamak isterseniz bu durumda oyun için belirlenen ücreti ödemek zorundasınız. Yani sadece eski sürüm desteği söz konusu. Ayrıca Call of Duty Ghosts serisinin tek başına ücretsiz olmadığı da belirtiliyor. Kampanya kapsamında Call of Duty serilerinin sevilen versiyonları da ücretsiz olarak sunuldu. Bundan sonra hangi oyunların geri uyum sistemine dahil olup olmayacağı konusunda bir bilgi bulunmuyor fakat bundan sonra dahil olan oyunların yine yeni nesil konsolları için ücretsiz olabileceği de belirtiliyor.

Arkadaşlarınızla Beraber Oynayabileceğiniz 10 Mobil Oyun
Birbirinden Güzel 5 Uzay Temalı Video Oyunu
Steam Platformunda 2020’nin En İyi Oyunları Açıklandı
Steam 2020 En Çok Satan Video Oyunları

Yorum Yapmayı Unutmayın :)