Bu Haber Oyuncuları Üzecek: Metro Exodus Fiyatında Büyük Artış!

Fahri Gün 20 Ağu 2018 Oyun 648  0

Metro serisinin yeni oyunu Metro Exodus, geçtiğimiz günlerde ön sipariş aşamasına girdi. Metro Exodus hakkında şimdi de üzücü bir gelişme yaşandı. 

Oyun dünyasının önemli oyun serilerinden Metro, Metro Exodus oyunuyla karşımıza çıkacak. Metro Exodus, serinin yeni nesil grafikli oyunlarından biri olacak. Oyun Steam üzerinden uygun bir fiyattan ön siparişe açılmıştı. Standart sürümü 89 TL’den, Gold Edition sürümü ise 123 TL’den satışa sunulmuştu.

Açıkçası oyunun en uygun fiyatlı sürümü de Steam’deydi. Diğer platformlarda standart sürümler 200 TL’nin üzerinde fiyatlardan satılmaktaydı. Metro Exodus Steam sürümü ise yalnızca 89 TL’den satılmaktayken, oyunculara Steam’den de üzücü bir haber geldi. Oyunun Steam fiyatı zamlandı ve yeni fiyatı 209 TL oldu. Gold Edition sürümü ise 299 TL oldu.

Metro Exodus, 22 Şubat 2019 tarihinde satışa çıkarılacak. Pek çok oyuncu Steam, PlayStation, Xbox fiyatları açıklandığı zaman Steam fiyatlarının çok ucuz olmasından dolayı hayret etmişti. Bir yanlışlık olabileceği de konuşuluyordu. Artık Steam fiyatının da diğer platformlardan ayrı kalır yanı yok.

Söz konusu zammın kur farkından kaynaklandığına yönelik de bazı iddialar var ancak bu iddiaların doğru olduğunu düşünmüyoruz. Netice itibariyle Steam cephesinden kur farkının oyunlara yansıtılmayacağına, Türkiye’de oyun fiyatlarının aynı kalacağına dair bir açıklama yapıldı.

Etiketler: ,
Kodlama Bilgisi Olmadan Kullanabileceğiniz 5 Oyun Yapma Yazılımı
Android Telefonlarda Oynayabileceğiniz Ücretsiz Bağımsız Oyunlar
Hearts of Iron IV Etkileyici Bir İndirim Aldı
Marvel Karakterlerinin Bulunduğu 5 Mobil Oyun

Yorum Yapmayı Unutmayın :)