Bookbound Brigade İncelemesi

Fahri Gün 05 Mar 2020 Oyun 358  0

PC ve konsollar için çıkışını gerçekleştiren Bookbound Bridge, Digital Tales tarafından geliştirilen ve Intragames tarafından yayınlanan bir oyun olup çoklu oyuncu desteği bulunmamakta.

Oyundaki hikaye Literary World isimli bir sihirli mekanda geçmekte. Yazılan tüm hikayelerin bir gerçekliğe dönüştüğü diyarda çok güçlü bir denge unsuru karşınıza çıkıyor. Tüm bu dengenin kaynağında Books of Books isimli yüce kitap bulunmakta ancak iyi muhafaza edilmediğinden çalınıyor ve biz de bunun üzerine kitabın peşine düşüyoruz. Karakterimiz Bookbound Brigade, pek çok popüler kurgu karakterle etkileşim kuruyor. Bunlar Don Kişot, Pandora, Gulliver ve bunun gibi daha pek çok isim olup, oyun içerisinde bunların bulunduğu fikri oyuncuyu heyecanlandırmaya yetiyor.

Her karakter farklı yetenekte

Her karakter farklı yeteneklere sahip olup böylece oyundan daha fazla keyif alabiliyorsunuz. Örnek vermek gerekirse; Dracula ile çift zıpalayabiliyor, Queen Victoria ile yuvarlanabiliyorsunuz.

Yetersiz görevler

Oyunda çeşitli yan görevler bulunuyor ancak bunların genel olarak çeşitlilikten uzak olduğunu söyleyebiliriz. Daha çok karakterlerin kayıp ekipmmanlarını bulmak üzerine kurulu işler olup çok da zevkli oldukları söylenemez. Yine de bu durum kişiden kişiye değişkenlik gösterebilir elbette.

Dövüş Mekanikleri ve Platform Ögeleri

Bookbound Brigade temel dövüş mekanikleri biraz tekdüze kalıyor. Bu durum oyundan alacağınız keyfi düşürebilir. Bazı komutlar da aksiyon anında iyi algılanmayabilmekte. Bu yüzden de bir komutun algılanabilmesi için birden fazla kez basmanız gerekebilmekte. Oyun içerisinde boss savaşları da bulunmakta olup boss savaşları ilk etapta her ne kadar zor gibi gözüksede saldırı sistemini çözdükten sonra bossu alt etmeniz epey kolay hale geliyor. Ancak oyunun dövüş sistemi pek eğlenceli olmadığından boss savaşı sırasında da muhtemelen sıkılacaksınız. Oyun içerisinde platform ögeleri de bulunuyor. Platform kısımları zaman zaman oldukça eğlenceli. En azından dövüş mekaniklerinden daha iyi olduğu kesin.

İyi Atmosfer

Bookbound Brigade atmosferi, oyuncuya ilk andan masalsı bir dünyaya dahil olduğunu hissettirmeyi başarıyor. Ancak görsel kalite olarak fazla güçlü olmadığını söyleyebiliriz. Oyunda bulunan çevre tasarımları ilerledikçe göze hoş geliyor. Fakat oyunda fazla zaman geçirdikten sonra aslında sıradanlaştığını ve eski anlamını yitirdiğini görüyorsunuz. Yine de farklı bölümlere geçiş yaptığınız zaman oyundaki ton bir nebze değişiyor ve günü kurtarıyor.

Hızlı Seyahat Yok!

Oyundaki önemli eksikliklerden biri hızlı seyahat sisteminin bulunmuyor olması. Hızlı seyahat sistemi çoğu kez oyunu sizin için daha kolay bir hale getiriyor. Özellikle geniş haritalarda hızlı seyahat sisteminin yokluğunu hissediyorsunuz ve bu bir süre sonra rahatsız edici bir hal alıyor.

Müzik ve Ses

Müzik ve ses açısından ise ortalamanın altında bir oyun olan Bookbound Brigade’e iletişimler metinler üzerinden ilerliyor yani karakterlerin ağızlarından yalnızca homurtu duyabiliyorsunuz. Anlaşılır diyaloglar duyamıyorsunuz. Müzikler ise biraz keyfe keder bir durum ancak pek özel bir yanlarının olmadığını belirtmek gerekiyor.

Sonuç:

İnceleme Puanı: 6.5 / 10

Sonuç itibariyle Bookbound Brigade kötü bir oyun değil ancak iyi bir oyun da değil. Ortalama bir deneyim sunabiliyor. Hikaye anlatımı, masalsı atmosfer ve platform ögeleri oyunun artı yanlarındanken, zayıf bir dövüş mekaniğine sahip olması, kendini tekrar eden unsurlarının olması, fast travel sisteminin olmaması öne çıkan eksikliklerinden.
Etiketler:
Siege Survival : Gloria Victis Nasıl Bir Oyun? İnceleme
Biomutant İncelemesi
Snopy Direksiyon Seti Tavsiyeleri
The Elder Scrolls Serisinde Muazzam Bir İndirim Var!

Yorum Yapmayı Unutmayın :)