BMW Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Fahri Gün 29 Mar 2022 Teknoloji 113  0

En ünlü otomotiv markalarından BMW ile ilgili bilinmesi gerekenlere değiniyoruz. İşte BMW yani Bayerische Motoren Werke hakkında detaylar…

Dünyanın en popüler otomobil markalarından biri olan kabul edilen BMW, Bayerische Motoren Werke açılımına sahiptir. Marka açılımından çok BMW kısaltmasıyla bilinmektedir.

Bayerische Motoren Werke kelimesinin Türkçe karşılığı ise Bayern Motor Üreticisi olup, bazen Bavyera olarak çevrilsede bunun hatalı bir çeviri olduğunu belirtmek gerekiyor çünkü Bavyera ile Bayern iki farklı bölgedir. Bavyera, Bayern’i de kapsadığından zaman zaman Bavyera olarak ifade edilsede bu doğru değildir. Kuruluşu 7 Mart 1916 tarihine dayanmakta olan BMW, böylece 100 yıldan eski bir geçmişi olan büyük bir otomotiv öncüsüdür.

Almanya merkezli bir otomobil üreticisi olan BMW, Almanlar tarafından üretilen en önemli ticari markalardan biridir. BMW araçları ülkemizde de çok tutulmakta olup, her ne kadar pahalı olsada alıcısı mutlaka çıkmaktadır. Bu araçlar ikinci el pazarında da yoğun ilgi görmektedirler. Alman mühendisliğinin en başarılı örneklerinden biri olarak kabul edilen BMW, dünyanın hemen hemen her ülkesine ihracat gerçekleştirilmekte ve çok ciddi bir Pazar payına ulaşmaktadır.

Almanya’nın ekonomisi açısından çok etkili bir güç olarak kabul edilmekte olan BMW, dünyanın en fazla kar elde eden şirketlerinden biridir. Almanya’nın Volkswagen, Mercedes ile beraber en büyük üç otomobil üreticisinden biri olarak kabul edilir.

Etiketler:
Basit Elektrik Devrelerine İlişkin Bilinmesi Gerekenler
Hava Temizleme Cihazları ile Kelebek Kanatlarının İlgisi
Medya Ekonomisiyle İlgili Bilinmesi Gerekenler
IPTV Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)