Bluestacks Kaldırma Yöntemi

Fahri Gün 22 Eyl 2017 Bilgisayar 641  0

BlueStacks uygulamasını bilgisayarınızdan nasıl kaldırabileceğinizi anlatıyoruz.

Uygulamayı bilgisayarınızdan kaldırabilmek için Windows 10 işletim sistemini kullanıyorsanız Uygulamalar ve Özellikler, daha eski işletim sistemlerini kullanıyorsanız da Program Ekle veya Kaldır alanına girin. Bluestacks’i tam olarak kaldırmak için tek uygulamayı kaldırmak yetmiyor çünkü birden fazla Bluestacks uygulamasını silmeniz lazım. Bunun için listeden iki Bluestacks yazılımını bulup ikisini de silmelisiniz. Bunlardan biri BlueStacks App Player, diğeri BlueStacks Notification Center öğesidir.

Bu öğeleri sisteminizden kaldırdıktan sonra yine uygulama tam olarak silinmiyor. Arkasında kalıntılar bırakıyor. Kalıntıları temizleyebilmek için uygulamayı yüklemiş olduğunuz dizine girin ve Bluestacks klasörünü komple sisteminizden kalıcı olarak silin.

Bu işlemden sonra artık kaldırmayı tamamlayabilmek için son işleme geçiyoruz; Kayıt defterinden uygulama kayıtlarını tamamiyle silin. Bunun için kayıt  defterini manuel olarak kullanabilir veya Bluestacks tarafından sunulan kayıt defteri dosyasını indirip çalıştırarak otomatik silme gerçekleştirebilirsiniz.

 

Etiketler:
Dünyanın En Hafif Oyuncu Faresi: Model O
Bilgisayar Kullanıcıları Açısından Sağlığı Koruyabilmek İçin İpuçları
Windows’ta Hızlı Başlatmayı Aktif Hale Getirme Yöntemi
Windows 10’da Tarifeli Bağlantı Kullanımı Detaylı Anlatım

Yorum Yapmayı Unutmayın :)