Blogdan Para Kazanabilmek İçin Uygulanabilecek Yöntemler

Fahri Gün 02 Mar 2020 Webmaster 738  0

Bir blog sahibinin blog yazarak nasıl para kazanabileceğine, blogdan para kazanma yöntemlerine değiniyoruz. İşte ayrıntılar…

Blog üzerinden para kazanmak günümüzde meşakatli yollardan biri çünkü blogunuz para kazanmaya başlamadan önce onun iyi bir hit makinesi haline gelmesini sağlamanız gerekmekte. Peki bunu gerçekleştirdiğimiz zaman daha iyi gelir elde etme adına hangi yöntemler oluşuyor? İşte para kazanma yöntemleri…

Reklam Alanı Satın

İnternet sitesinden para kazanmak adına kullanılabilecek yöntemlerden en önde gelen metod reklam satabilmektir. Bunun için sitenizde banner alanları oluşturmanız gerekiyor ve çeşitli ilanlar vererek reklam anlaşmalarında bulunmanız gerekiyor. Ancak reklam ajanslarına reklam alanı satabilmek için internet sitenizin belli bir seviyeye ulaşması şarttır. Aksi taktirde kayda değer bir gelir elde edebileceğiniz düzeyde reklam alanı satmanız epey zor.

Tanıtım Yazısı

Reklam yapmak için illa banner alanı satmanıza da gerek yok. Tanıtım yazısı ile bazı ürünlerin veya sitelerin reklamını yapabilirsiniz. Bunu yaptığınız zaman satış başına belirli bir komisyon alma imkanınız doğar ve anlaşma gereği cüzzi miktarlarda da olsa bir ödeme alırsınız.

Bağış

Bağışları aktif hale getirerek internet sitenizden daha fazla gelir elde edebilirsiniz. İnternet sitenizi ziyaret edip katkıda bulunmak isteyenler bağış butonu koyduğunuz taktirde size bağışta bulunup daha fazla gelir elde etmenize yardımcı olabilirler.

Ürün Satışı

Blog üzerinden iyi bir gelir elde edebilmek için ürün satışları yapabilirsiniz. Bunun için kendi ürünlerinizi satmayı deneyebilirsiniz veyahut çeşitli komisyon anlaşmalarında bulunarak ürün satışlarından belirli paylar alabilirsiniz. Tıpkı ürün satmak gibi hizmet de verebilirsiniz. Örneğin web tasarım hizmetleri sunabilirsiniz.
Türkçe – Rusya Çeviri Araçları
Web Hosting Planları Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Banner Reklamların Gelişimi
En Fazla Kullanılan HTML Kodları

Yorum Yapmayı Unutmayın :)