Blair Witch Detaylı İnceleme

Fahri Gün 21 Eki 2019 Oyun 459  0

Yeni bir oyun inceleme makalesiyle daha sizlerle beraberiz. Yeni yazımızda Blair Witch oyununu detaylı olarak masaya yatırıyoruz.


Blair Witch, Bloober Team’ın geliştirdiği bir gerilim korku oyunu olup 30 Ağustos 2019 tarihinde piyasaya sürüldü. Oyun The Blair Witch Project film üçlemesi göz önüne alınarak geliştirildi.FPS bakış açısıyla oynanan oyun güzel bir hikaye ve iyi bir sunuma sahip. Korku temasına da sahip ancak asıl temasının psikolojik gerilim olduğunu belirtmemiz gerekiyor.

Hikaye


Oyun belli bir hikaye üzerine şekillendirilmiş. 1996 yılında ABD Marylan’da Black Hill ormanında ufak bir çocuğun kaybolması hikayeyi başlatıyor. Ellis, akıllı polis köpeği Bullet ile bölgeye gider ve ormanın derinliklerindeki lanetli olaylara tanık olur.

Peki oynanış tarafında neler sunuyor?

Aslında oyunun oynanış açısından çok popüler bir korku oyunu olan Outlast’a epey benzediğini belirtmemiz gerekiyor. Esas korku oyunlarında herhangi bir saldırı silahınız bulunmaz. Genellikle kaçma üzerine kuruludur ve bir korku oyununu da aslında korku türünde gösteren durum da budur. Oyun genelinde yürüyerek gizemi keşfetme ve atmosfer içerisindeki gerilimi, korkuyu hissetme mantığı yatıyor.
Oyundaki köpek bullet, çevrede işimize yarayabilecek önemli eşyaları bulmamızda kilit rol oynuyor. Aynı zamanda yönlendirme ve önemli ipuçlarını kokuyla takip etme hususunda da Bullet adeta yol göstericiniz oluyor. Karakterimiz Ellis, Bullet ile ne zaman ayrı düşse kendisini yalnız hissediyor ve korkmaya başlıyor. Kimi korku oyunları hikaye tarafında oyuncuyu gerçekten de etkilemeyi başarıp finalden sonra bir süre etkisinde kalmasını hedefler ve bunu başarır. Bu oyun için de aynı şeyi söylemek mümkün. Gerçekçi ve akan bir hikayeye sahip olmasıyla özellikle hikayeyi önemseyen oyuncuları etkileyeceğini düşünüyoruz.


GRAFİKLER VE SES


Oyun grafiksel olarak beklentileri oldukça karşılıyor. Üst düzey grafiklere sahip olan oyun, gerçekçi yapısıyla atmosferi iyi bir şekilde yansıtıyor. Buna oyunun sahip olduğu sesler de yardımcı oluyor. Gerek sesleri gerek grafikleriyle atmosferi iyi yaşatan, oyunlarda görselliğe önem verenler için avantajlara sahip olan bir oyun.

Eksiklikler


Elbette her oyunda olduğu gibi bu oyunda da bazı eksiklikler mevcut. Örneğin oyun düz bir ilerleyişe sahip yani size bir alterantif sunmuyor. Oysa bu şekide alt yapısı bulunan bir hikaye alternatifleriyle klişeyi aşabilirdi. Oyundaki düşman çeşitliliğinin de az olduğunu belirtmek gerekiyor.

Sonuç


Netice itibariyle Blair Witch gerek atmosferi gerek hikayesi ile oldukça güzel bir gerilim & korku deneyimi yaşatıyor. Bu tarz bir oyun arayanlar için şiddetle tavsiye ediyoruz.

Etiketler:
Lost Records : Bloom And Rage Duyurusu Gerçekleştirildi
Oyunlarda Erken Erişim Versiyonu Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Oyun Kumandaları Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Rainbow Six Siege, Steam’de Büyük Bir İndirime Girdi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)