Bitcoin Segwit Ne Zaman Aktif Olacak ?

NETHANESİ 25 Ağu 2017 Coin Dünyası 2.826  0

Uzun süredir Bitcoin piyasasını etkisi altına alan Segwit’de geçiş tamamen gerçekleşti, yatırımcıların bir çoğu bu süreçten habersiz ve yetersiz bilgi nedeniyle ne olduğunu bilmiyor.
1 ağustos tarihinden önce başlayan bölünme ve güçlendirme taleplerinden güçlendirme yani Segwit başarıyla çıktı ve 1 ağustostan sonra süreç ilerlemeye başladı, mevcut bloklar segwit e uyumlu hale getirilmeye başlandı.


Geçişin tamamen bittiğini yukarıda görebilirsiniz..

Kısaca özetlemek gerekirse:

  • Gönderimler de verilen komisyonun düşürülmesinin hedeflendiği süreçte blok boyutları oldukça düşürüldü bundan dolayı artık işlemler çok hızlı ve düşük fiyatlarla gerçekleşecek.
  • Kullanıcılar şuanda gönderim yaptıklarında hala aynı şekilde komisyon verdiklerini ve işlemlerin eskisi gibi yavaş işlediği bildiriminde bulunuyor bunun sebebi cüzdanların Segwit ‘e uyumlu olmamasıdır.
  • Tüm borsalar ve cüzdan sağlayıcıları yavaş yavaş Segwit destekleyen cüzdanlara geçmeye başladı bugün gelen habere göre Bitcoin’i elinizde tutmanızı sağlayan Ledger çalışmaların tamamlandığını açıkladı.
  • Kısa süre sonra cüzdanların tamamı Segwit’e uyumlu hale getirilecek ve Fee(komisyon) oranları oldukça düşecek gönderimler hızlanacak.
  • 1 ağustos’da başlayan ve dün biten bu süreç sadece alt yapıydı, şimdi cüzdanlar değişecek ve artık sistem çarkları işlemeye başlayacak.

Bitcoin Nereden Alınır ?

Ethereum dünyasının en güçlü forku EtherZero geliyor!
Bitcoin’de Beklenen Fork Segwit2x, B2X Adıyla Geliyor !
Türkiye’nin En Büyük Bitcoin Borsasında Neler Oluyor ?
Çin Tüm Bitcoin Borsalarını Kapatmaya Hazırlanıyor!

Yorum Yapmayı Unutmayın :)