Birbirinden Güzel 5 Uzay Temalı Video Oyunu

Fahri Gün 05 Oca 2021 Oyun 396  0

Yeni yazımızda birbirinden güzel 5 uzay temalı video oyununa değiniyoruz. İşte konuya ilişkin detaylar…


Uzay temalı oyunlar tıpkı filmler ve kitaplar gibi belli bir kitle tarafından seviliyor ve tercih ediliyor. Peki uzay temalı oyunlar arasında en iyileri hangileri?


Mass Effect 2


Serinin ikinci oyunu niteliğindeki Mass Effects 2 yapımı aynı zamanda serinin en beğenilen oyunudur. Garip uzaylı ırklarıyla karşılaşıp çeşitli uzay galaksilerine yolculuk edebileceğiniz Mass Effect yapımı Star Trek ve Star Wars efsanelerini bir araya getiren yüksek aksiyon dozajına sahip olan bir oyun. 2011 yılında çıkmasına rağmen grafikleri de günümüzde hala güzel gözüküyor. Yalnız bir açık dünya oyunu olmadığını, açık dünya teması bekleyen oyuncuların beklentilerini tam olarak karşılayamayacağını da belirtelim.


Observation


Çıkış yılı 2019 olan Observation oyunu hem konsollar hem de PC platformu için piyasaya sürülmüştür. İlginç bir konuyu ele alan oyun bilim kurgu ve gerilim kategorisinde kesinlikle değerlendirilebilecek uzay temalı bir yapımdır. Oyun Observation isimli bir uzay istasyonunun Dünya’nın yörüngesinden ayrılıp Satürn yakınlarında bir noktaya sürüklenmesini konu edinmektedir.


Star Conflict


Çıkış yaptığı platformlar Linux, PC, macOS ve SteamOS olup piyasaya sürülme tarihi 2012’dir. Oyunda bir uzay gemisi geliştirip savaşlara katılabiliyorsunuz. Ekipman elde etme ve geliştirme sistemine dayanmakta olan Star Conflict üzerinde 240’ın üzerinde uzay gemisi bulunmakta.


No Man’s Sky


PC ve konsollar için 2016 tarihinde çıkışını gerçekleştiren No Man’s Sky video oyunu uzay temalı açık dünya ögelerine sahip olan bir video oyunudur. Özellikle keşif yönüyle öne çıkan No Man’s Sky, keşfetmeyi, oyunun sonunun hemen gelmemesini seven, çizgisel olarak ilerleyen oyunlardan sıkılanlar için tercih edilebilecek en güzel uzay temalı oyunlardan biridir.


Star Trek Online


Star Trek Online video oyunu çok fazla yeni etkinliğe sahip ve böylece galaksinin bir ucundan diğer ucuna pek çok görev alıp yapabiliyorsunuz. Her yıl çok sayıda yeni etkinlik kazanan Star Trek Online’da galaksinin bir ucundan diğer ucuna seyahat edebilir, yeni mekanlar görebilir ve yeni karakterlerle de tanışabilirsiniz.


Bonus: Star Wars: Squadrons


Henüz 2020 yılında piyasaya sürülen Star Wars: Squadrons video oyunu PC platformu ve konsollar için çıkışını gerçekleştirdi. Star Wars gemilerini birinci şahıs kamera açısıyla sürebildiğiniz oyunda Galaktik savaşlara katılabilir ve kendisine has hikaye tarzını özümseyebilirsiniz.
Oyunlarda Başarım Sistemi
Hogwarts Legacy: Secrets of the Restricted Section Tam Çözüm
Starfield Hileleri
Oyun Dünyasında Kapalı Beta Süreci Hakkında Bilgiler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)