BiP Hakkında Bilgiler

Fahri Gün 12 Oca 2021 Mobil 348  0

Turkcell tarafından geliştirilen mesajlaşma uygulaması BiP ile ilgili bilgiler veriyoruz. İşte BiP kullanmak isteyenlerin mutlaka göz atması gereken satırlar…


WhatsApp son günlerde önemli bir skandal ile karşımıza çıktı. Kullanıcı verilerini zorunlu olarak talep eden WhatsApp, bu nedenle tepkilere neden oldu ve pek çok kişi alternatif bir mesajlaşma uygulaması aramaya başladı. Bu doğrultuda kullanıcıların tercih etmeyi düşündükleri uygulamalar arasında BiP yazılımı da yer alıyor.BiP, Turkcell tarafından gleiştirilen bir mesajlaşma uygulaması olup çapraz platformlar arasında iletişimi sağlamaktadır. iOS, Android platformlarında sanal mağazalarda yer alan BiP uygulaması ücretsiz olarak kullanılabilmekte olup iki mağazadan da kolayca indirilebiliyor.


BiP Kullanmak İçin Turkcell Abonesi Olmak Gerekiyor Mu?


Turkcell bilindiği üzere telekomünikasyon hizmeti sağlayan bir şirket. Bu bağlamda Türk Telekom , Vodafone gibi diğer sağlayıcıları kullanan kişilerin BiP kullanamayacağını düşünüyor olabilirsiniz ancak öyle değil. BiP uygulamasını kullanabilmek için Turkcell abonesi olma gibi bir zorunluluk bulunmuyor. Ancak BiP Turkcell aboneleri için ek bazı ayrıcalıklar sunuyor. Örneğin BiP kullanan Turkcell abonelerine ücretsiz ek internet imkanı sunuluyor.


Bulunan özellikler


BiP platformu sahip olduğu özellikler bakımından da zengin bir yazılım olarak karşımıza çıkıyor. BiP üzerinde para transferi, caps üretme, kaybolan mesaj, grup mesajlaşması, konum paylaşımı, oyun gibi pek çok farklı fonksiyon bulunuyor. Aynı zamanda çeviri fonksiyonu da bulunan BiP, bu bağlamda en fazla özelliğe sahip olan mesajlaşma uygulamalarından biri olarak dikkat çekiyor. BiP üzerinde aynı zamanda acil durum butonu da bulunmakta olup bu buton acil bir durumda ulaşmak istediğiniz kişilere hızlıca konum bilgisi gönderebilmenize ve BiP aracılığı ile arama yapmanıza imkan tanıyor.


BiP hangi sürümlerde çalışır?


BiP uygulaması Android 5, IOS 11 ve üzeri işletim sistemine sahip cihazlarda çalışabiliyor. Bu bağlamda daha eski işletim sistemine sahip cihazları desteklemiyor.


BiP ve Gizlilik


BiP topladığı veriler bakımından WhatsApp ile yarışıyor yani bu bağlamda WhatsApp’tan pek bir farkı olmadığını belirtmek gerekiyor. Aynı zamanda uçtan uca şifreleme sistemi de bulunmadığı için güvenli kabul edilebilecek tarzda bir uygulama değil ancak çok fazla izin talep etmesi çok fazla fonksiyona sahip olduğundan kaynaklanıyor ve giderek geliştiriliyor. Gizlilik konusunda daha olumlu adımlar atıldığı taktirde daha popüler olabilir.

Etiketler:
Moto X30 Pro Telefonunun Tanıtılmadan Satışa Sunulması Bekleniyor
Hava Durumu Alanında En Başarılı Uygulamalar
Vivo V25e Teknik Özellikleri Belli Oldu
Asgari Ücretle Alınabilecek Giriş Segment Telefonlar

Yorum Yapmayı Unutmayın :)