Bilgisayara Canlı Duvar Kağıdı Ekleme Rehberi

Fahri Gün 22 Eki 2022 Bilgisayar 1.024  0

Eğer Microsoft bilgisayarınıza canlı duvar kağıdı ekleme gibi bir düşünceniz var ise doğru yerdesiniz! Bilgisayara nasıl canlı duvar kağıdı ekleyebileceğinizle ilgili olarak bilgilere yer veriyoruz.

Canlı duvar kağıtları aslında eskiden daha popüler olan bir araçtı. Ancak günümüzde bu kişiselleştirme yönteminin özellikle telefonlarda daha nadir kullanıldığına şahit oluyoruz. Çünkü canlı duvar kağıtlarının şarj performansını ciddi oranda etkilediği ve aynı zamanda cihazın ısınmasına yol açıp performansının da düşmesine sebebiyet verebildiği bilinen bir gerçek. Ancak özellikle gelişmiş olan bilgisayarlarda canlı duvar kağıdı kullanmak zarar vermeyecektir. Peki bilgisayara canlı duvar kağıdı eklemek için hangi adımları uygulamamız gerekmektedir? Bununla ilgili olarak rehber içeriğimizde Microsoft bilgisayarlarda masaüstü canlı duvar kağıdı ekleme yöntemine değindik:

Canlı duvar kağıdı ekleme rehberi:

Microsoft Windows bilgisayar kullandığınızı varsaydığımızda; Microsoft mağazası aracılığıyla duvar kağıdı eklemek uygulanabilecek olan isabetli bir seçim olacaktır. Bu bağlamda Microsoft mağazasını cihazınızdan açınız. Sonrasında arama bölümüne gelip Desktop Live Wallpaper + yazarak aratınız. İlk çıkan sonuçta indirmeniz gereken uygulamanın çıkması gerekiyor. Söz konusu uygulamanın üzerine gelip AL seçeneğine basarak uygulamanın yüklenmesini bekledikten sonra uygulamayı açın.

Uygulamayı açtıktan sonra Timeline bölümüne gelerek Add Photos / Videos seçeneğine tıklayınız. Sonrasında bilgisayarda yer almakta olan canlı duvar kağıdının seçimini yapınız ve orta kısımda yer alan başlat butonuna tıklayınız. Bu sayede hazır olacaktır. Masaüstü duvar kağıdı böylece ayarlanmış olacaktır ancak eğer masaüstü canlı duvar kağıdı bulmak konusunda sıkıntı yaşıyorsanız aşağıdaki programlardan birini de kullanabilirsiniz:

Wallpaper Alive

Bu uygulama Steam üzerinde yer almakta olup ücretsiz olarak kütüphanenize ekleyebiliyor ve bilgisayarınıza kurabiliyorsunuz. Programı başlatıp dilediğiniz masaüstü canlı duvar kağıdını Dosya Seç bölümünden yükleyip kullanabiliyorsunuz.

Lively Wallpaper

Pek çok canlı duvar kağıdını barındırmakta olan, kendi kütüphanesi bulunan bir uygulamadır. Ücretsiz de olan bu uygulamanın arayüzü ve kullanımı basittir.

Bu yazımızda masaüstüne canlı duvar kağıdının nasıl eklenebileceğinden ve bu hususta yararlanılabilecek olan başlıca uygulamalardan bahsettik. Konuyla ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıdaki kısımdan bize iletebilirsiniz.

Kioxia Exceria Plus İncelemesi
ASUS ROG Strix Scope RX Detaylı İnceleme
NVIDIA RTX 4080 Ekran Kartı İncelemesi
ViewSonic VX2418C İnceleme

Yorum Yapmayı Unutmayın :)