Bilgisayar Üzerinde Basitçe Çizim Yapabileceğiniz 5 Çizim Programı

Fahri Gün 12 Kas 2020 Bilgisayar 660  0

Bilgisayar üzerinden çizim yapabilmek için kullanabileceğiniz pek çok program bulunuyor. Yeni yazımızda bunlardan beşini sıraladık.

Oldukça keyifli hobilerden biri olan çizim yapmak aynı zamanda bir iş alanı da açabilmektedir. Teknolojinin gelişimi ile beraber çizimler bilgisayar ortamı üzerinden de yapılabiliyor. Bilgisayar üzerinden çizim yaparken de pek çok uygulamayı kullanabilirsiniz. Sizler için bunlar arasından en popüler olanlara hemen bir göz atalım.

Krita

Açık kaynak kodlu bir çizim programı olan Krita basit bir arayüze sahip olmasıyla kolayca kullanabileceğiniz bir yazılımdır. Düzgün ve hatasız şekiller çizebilmenize yardımcı olan Krita programnı indirmekte kullanmakta ücretsiz olup böylece herhangi bir ücret ödemeden basit kullanımlı bir çizim programına sahip olabilirsiniz.

Artweaver Free

Başlangıç düzeyinde olanlar için kolayca dijital çizim yapabilecekleri bir imkan sunabilen Artweaver Free programı adı üzerinde ücret ödemeden kullanabileceğiniz bir yazılımdır. Dokunmatik ekrana sahip bilgisayarlarla veya ilave donanımlarla beraber kullanabileceğiniz bir programdır. Farklı özelliklere sahip kalemler de sunan uygulama katman çizimlerini oluşturup birleştirebilmenize imkan tanıyor.

Mypaint

Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz oldukça basit bir çizim programı olan MyPaint açık kaynak kodludur ve böylece topluluk tarafından oluşturulan çizim araçlarına ev sahipliği yapabilmektedir.   Çok fazla farklı mataryeli kullanabildiğiniz Mypaint  en iyi grafik çizim tabletleriyle uyumluluk göstermekte olup boya karıştırma yoluyla çizim yapmaya da imkan tanımakta olup hem acemiler hem de profesyoneller için kullanılabilecek nitelikte bir programdır.

GIMP

Photoshop programlarına rakip olabilecek nitelikleri bulunan GIMP , açık kodlu ve ücretsiz olarak kullanabileceğiniz çizim programı olup aynı zamanda fotoğrafları basitçe düzenlemenize de imkan tanımaktadır.  Healing Brush gibi çizimin rengini ve tonunu düzeltebilen kullanışlı fırçalara sahip olan program, sunduğu zengin fırça paleti ile dikkat çekerken aynı zamanda var olan fotoğrafların üzerinde oynamalar yapmaya imkan tanıyor olması da gayet hoş bir özellik.

Fresh Paint

Paint uygulamasının hem yetişkin hem de çocuklara yönelik bir çizim uygulaması olan Fresh Paint içerisinde fırçalar ve renklerle kanvas üzerine yağlı boya ile bir tablo oluşturuyormuşsunuz hissi verebiliyor olmasıdır. Bu tarz çizimlere meraklı olanlar için kullanılabilecek olan Fresh Paint aynı zamanda oldukça basit bir arayüze de sahiptir.
Kioxia Exceria Plus İncelemesi
ASUS ROG Strix Scope RX Detaylı İnceleme
NVIDIA RTX 4080 Ekran Kartı İncelemesi
ViewSonic VX2418C İnceleme

Yorum Yapmayı Unutmayın :)