Bilgisayar Modellerine Göre BIOS Tuşları

Fahri Gün 18 Ağu 2022 Bilgisayar 142  0

Bu yazımızda bilgisayar modellerine göre BIOS tuşlarının neler olduğu konusuna değinmekteyiz. İşte detaylar…

ASUS BIOS Tuşları

ASUS bilgisayarı çalıştırdığınız zaman logo gelmeden BIOS ekranını açmak için Del, F10, F2 klavye tuşlarını kullanmalısınız. Çoğu ASUS bilgisayarda bu sayede BIOS ekranı açılır.

ACER BIOS Tuşları

ACER bilgisayarların çoğunda logo gelmeden BIOS yazılımını açmak için F2, Del, F1, F10, Ctrl + Alt + Esc tuşlarından birine basınız. Model numarasına göre öğrenmek için Acer resmi internet sitesinden gereken bilgiyi alabilirsiniz.

Dell BIOS Tuşları

DELL marka bilgisayarlarda logo gelmeden BIOS’u açmak için F1, F2, F12, F3, Del, Ctrl + Alt + Enter, FN + Esc , Fn + F1 tuşlarından birini kullanabilirsiniz.

HP BIOS Tuşları

Bilgisayarı açtığınız zaman HP ekranı logosu gelmeden BIOS ekranına geçiş yapabilmek için F1, F2, F6, F11 tuşlarından birini kullanabilirsiniz. Bu durum bazı modellere göre değişkenlik de gösterebilir.

Lenovo BIOS Tuşları

Lenovo marka bilgisayarlarda F1, F2, Ctrl + Alt + F3, Fn + F1, Ctrl + Alt + Insert, tuşlarını kullanarak BIOS ekranına geçiş yapabilirsiniz. Lenovo sitesinden model numarası ile arama yaparak bilgisayarınızda hangi tuşun BIOS ekranına girdiğini net olarak öğrenebilirsiniz.

Etiketler:
Anakart ile Kasa Uyumu Hakkında Bilinmesi Gerekenler
“Windows Bu Diske Yüklenemez” Hatasının Çözüm Yolları
Öne Çıkan Excel Formülleri
Honor Pad 8 Fiyat Tarafında Agresif Bir Tutum Sergileyecek

Yorum Yapmayı Unutmayın :)