Bilgisayar ile Uğraşırken Şunlara Dikkat!

Fahri Gün 24 Eyl 2017 Bilgisayar 891  0

Bilgisayar konusunda dikkat etmeniz gereken bazı donanımsal konular var. Yeni içeriğimizde bunlardan bahsediyoruz.

Pek çok insan bilgisayar kullanıyor fakat bilgisayarı doğru bir şekilde kullanmadığından donanımlarının ömrünü ciddi ölçüde kısaltabiliyor ve hatta aniden bozabiliyor. Yeni içeriğimizde bilgisayar konusunda yapılmaması gereken hatalardan bahsedeceğiz.

DVD’yi Elle İttirmek

Hemen hemen herkes tarafından yapılıyor. Bazı DVD’ler el ile ittirmek için uygun yapıda olsalarda bazıları çok çabuk zarar görebiliyor. DVD sürücünüzü düğmesine basarak açtıktan sonra tekrar düğmesini kullanarak kapatın. DVD’yi yerleştirdikten sonra sürücüyü ittirerek kapatmayın. Bu, donanıma ciddi ölçüde zarar veriyor ve belirli bir zaman sonra açmak için düğmeye bastığınızda DVD sürücünüzün çalışmadığına şahit oluyorsunuz.

Bilgisayarı Kapalı Olsa Bile Fişe Takılı Tutmak

Bilgisayar donanımları günümüzde her ne kadar voltaj dalgalanmalarına epey hassas olasalarda yine de PC’yi kullandıktan sonra fişten çekmenizde yarar var. Çünkü bilgisayarlar kapalı olsa dahi elektrik akımı dolaşımı süreceği için sisteminiz zarar görebilir. Donanımlarınızın ömrünü kısaltmak istemiyorsanız PC’yi kapattıktan sonra fişini çekmenizde de yarar var.

Donanımları Kurcalamak

Donanımlar özellikle de anakart esasında çok hassas aygıtlardır. Ufak bir sorunu çözeyim derken bilgisayarınıza ciddi zararlar vermemek için eğer bu konuda teknik bilginiz yok ise bilgisayarınızın içini açıp da parçaları, kabloları tak çıkar yapmanızı, heleki tornavida gerektiren işlemlere girişmenizi hiç tavsiye etmeyiz. Ancak donanım işlerine merakı olan arkadaşlarımız deneylerini elbette yapmalılar ancak bunları yaparken kullanmadıkları veya gözden çıkardıkları bir sistem üzerinde yapmalılar.

Bilgisayarı Aniden Kapatmak

Bilgisayarı normal yolla değil de aniden kapatmak özellikle save gerektiren bir işlemde iseniz cihazınıza zarar verebilir.

Etiketler:
MacOS Cihazda Ekran Görüntüsü Alma Yöntemi
Bilgisayar Üzerinde Basitçe Çizim Yapabileceğiniz 5 Çizim Programı
Uygulama Düzgün Başlatılamadı 0xc0000005 Hatasını Çözme Yöntemi
Samsung Tablet Kategorisinde Dikkat Çeken Bir Başarı Daha Yakaladı

Yorum Yapmayı Unutmayın :)