Bilgisayar Ekranını Kablosuz Şekilde TV’ye Aktarma Yöntemi

Fahri Gün 08 Oca 2020 Bilgisayar 677  0

Günümüzün gelişmiş teknolojisi bilgisayar ekranıyla akıllı televizyonun ekranının birbiriyle etkileşim kurmasını sağlıyor. Etkileşim için uygulanması gereken basit bazı adımlar bulunuyor.

Bilgisayarınızın ekranıyla televizyonunuzun ekranı arasında bağlantı kurabilmeniz için dikkat etmeniz gereken ilk şey Wi-Fi bağlantısıdır. Wi-Fi bağlantınızın sağlıklı olması gerekir. Eğer masaüstü bilgisayarınız varsa ve Wi-Fi adaptörü bulunmuyorsa birtane satın almalısınız. Aksi taktirde bilgisayarınız kablosuz bağlantı için uygun olmayabilir.

Başlayalım:

İlk olarak bilgisayarınızda Windows ayarlarını görüntüleyin ve aynı kısımdan Cihazlar bölümüne girin. Cihazlar kısmında daha önce eklemiş olduğunuz cihazları görüntüleyin ve yeni ekleyecekseniz ”Bluetooth ya da başka cihaz ekle” seçeneğine tıklayın. Karşınıza gelen seçeneklerden de Kablosuz Ekran Veya Takma Birimi seçeneğine tıklayınız. Sonrasında bilgisayarınızın çevresinde yer lan tüm cihazları tarayacaktır. Televizyonunu bulunca da seçim yapıp bağlantıyı tamamlayabilirsiniz. Bu adımın ardından uygulamanız gereken birkaç ufak tefek ayar daha var.

Hemen bunlardan da bahsedelim:

İlk olarak Windows ayarlarını görüntüleyin ve oradan da Sistem bölümünü açın. Ekranın sol tarafından alt alta çıkan seçenekler arasında Bu Bilgisayarda Göster kısmını açınız.

Yansıtma İşlemi:

Son adım olarak bilgisayar ekranını televizyona yansıtacağız. Bunun için ilk olarak Win + p kombinasyonunu tuşlayın. Böylece Yansıtma Ekranı ve Seçenekleri penceresi açılacaktır. Bu alanda Windows Eylem Merkezi’ni açıp Yansıt seçeneğine tıklayın. Şimdi de nasıl bir yansıtma istediğinizi seçeceksiniz. Bunun için çıkan dört seçenek ‘Sadece Bilgisayar Ekranı’ , ‘Yinele’ , ‘Uzat’ , ‘Sadece İkinci Ekran’ olup bu seçenekler arasında Sadece İkinci Ekranı seçtiğiniz taktirde bilgisayar ekranınız kararacak ve görüntü yalnızca televizyonunuza verilecektir. İkinci seçenek olan Yinele ise aynı ekranı hem bilgisayara hem de televizyon ekranına yansıtır. Seçimi yaptıktan sonra alt kısımda yer alan Kablosuz Bir Ekrana Bağlan seçeneğine tıklayıp işleminizi tamamlayabilirsiniz.
Etiketler:
BIOS Pili Değiştirme Rehberi
Monster Kurucusu İlhan Yılmaz Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Grace Hopper Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Kioxia Exceria Plus İncelemesi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)