Bataryası Dolu Olan Telefonun Kapanma Sorununu Çözme Yöntemi

Fahri Gün 13 Haz 2022 Mobil 105  0

Yeni yazımızda bataryası dolu olan bir telefon buna rağmen kapanıyorsa bununla ilgili olarak neler yapılabileceğine değiniyoruz.

Akıllı telefonlarda en önemli donanımlardan biri batarya olup, telefonların da belirli bir kullanım ömrü bulunduğu unutulmamalıdır. Telefonlar uzun süre kullanımdan sonra çeşitli arızalar ve sorunlar göstermeye başlar. Özellikle batarya tarafında yaşanan bazı sorunların neticesinde batarya dolu olduğu halde telefonun kendiliğinden kapanması da rastlanılan bir sorundur.

Uzun süredir kullanılan telefonlar bir süre sonra yıpranır ve ilk olarak pil tarafında bazı sorunlar yaşanır. Pilin dolu olmasına rağmen telefonun kendi kendine kapanması da can sıkan sorunlardan biridir ve bu sorunun ortadan kaldırılabilmesi için başvurulabilecek yöntemler de sınırlıdır.

Bir telefonun bataryasının dolu olmasına rağmen kendiliğinden kapanması genellikle pilin ömrünü tamamladığını göstermektedir. Bu gibi durumlarda bataryayı değiştirmek en sağlıklı ve olası çözümdür. Fakat kesin çözüm olarak kabul edilemez çünkü bu arıza her zaman batarya kaynaklı olmaz. Bataryaya göre daha ciddi ve maliyetli anakart arızası durumu da söz konusudur. Bu nedenle ilgili sorunlarla karşılaşan kullanıcıların ilk olarak bir teknik servisi ziyaret ederek sorunun ne olduğunu saptaması gerekiyor. Eğer bataryadan kaynaklı ise sorunun çözümü değişim ile daha kolaydır ancak anakart arızası var ise işler biraz karmaşık hale geliyor. Biraz daha maliyetli ve uğraştırıcı bir süreç sizi bekleyebiliyor.

Etiketler: , ,
Android Wi-Fi Çekim Gücü Artırma Yöntemleri
Galaxy F13 Resmen Tanıtıldı! Uygun fiyattan alıcı bekliyor
Huawei P50 Pocket Hakkında Kamera Güncellemesi Yayınlandı
ZTE Blade A52 Telefonunun Beklenen Tanıtımı Gerçekleştirildi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)