Asus Zenfone 2

Asus Zenfone 2 Güncellemesi Yayınlandı

ibrahim KIZILIRMAK 01 Tem 2017 Mobil 800  0

Zenfone serileriyle kendisini kanıtlayarak akıllı telefon pazarının tercih edilen markalarından biri olmayı başardı. Her geçen gün yeni bir modeliyle daha gündeme gelen Asus Zenfone serilerinin bir yandan da yazılımsal olarak geliştirilmeye devam ettiğini biliyoruz. Özellikle Asus Zenfone 2 ve 3 serileri için yayınlanacak güncellemeler merakla bekleniyor. Eski modellerini de güncelleyeceğini açıklayan Asus’un bu açıklamasından sonra ilk haberi ise Zenfone 2 için geldi.

Bugün yapılan açıklamayla beraber Asus Zenfone 2 için yeni bir güncelleme daha duyuruldu. Aslında markanın amiral gemilerinden biri olsa da 2015 yılında yayınlanmış olması nedeniyle biraz eski serilerden biri olarak değerlendirilen Asus Zenfone 2 için yeni güncellemenin yenilikleri ve sürüm notları da yayınlandı.

Asus Zenfone 2

Asus Zenfone 2 Güncellemesi Neler Getiriyor?

Asus Zenfone 2 güncellemesinin şimdilik ZE550ML modeli için yayınlandığı diğer seriler içinde kısa süre içerisinde geleceği belirtiliyor. Doğrudan Android güncellemesi değil, bunun yerine sistem güncellemesi olarak sunulan yeni güncelleme sayesinde kullanıcılara birçok iyileştirme sunuluyor. Asus Zenfone 2 güncellemesiyle gelen yenilikleri ve iyileştirmeleri ise şöyle sıralayabiliriz;

  • Güncellemenin değiştirdiği ilk kısım ZenMotion uygulaması. Ekran kilitliyken ekrana çift dokunduğunuzda ekranın uyanmasını sağlayan ZenMotion uygulamasında yapılan iyileştirme sonrasında artık ekranın algılama süresi çok daha iyi duruma getiriliyor. Bunun dışında yaşanan çökme sorunlarının da önüne geçildiği belirtiliyor.
  • Asus Zenfone 2 güncellemesiyle beraber kullanıcılara sunulan bir başka ayrıcalık ise Bluetooth geliştirmesi. Kullanıcılar artık Bluetooth bağlantısında maksimum kontrol yapabilecekleri ayarları kullanabiliyor. Bunun yanında özellikle kablosuz cihazlara bağlantı sırasında yaşanan kimlik eşleşme sorunlarının da önüne geçiliyor. Bu yönüyle de genel bağlantı sorunları giderilmiş oluyor.
  • Son olarak çok başarılı bir performans iyileştirmesi yapıldığını da belirtelim. Telefonunuzda donma sorunu ve çökme sorunları yaşıyorsanız Asus Zenfone 2 güncellemesini yüklemeniz öneriliyor.

Asus Zenfone 2 güncellemesinin OTA üzerinden dağıtıldığını da belirtelim. Tek yapmanız gereken sistem güncellemeleri bölümüne girmek ve bu bölümden yeni güncellemeleri yüklemek. Ardından yayınlanan sistem güncellemesi doğrudan telefonunuza indirilecektir.

Android Telefonlarda Kullanabileceğiniz Uyku Takibi Programları
OnePlus 9 Serisinin Teknik Özellikleri Belli Oldu
iPhone Numara Gizleme Yöntemi
BiP Hakkında Bilgiler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)