ASUS TUF Gaming Dash F15 Modeli Resmen Tanıtıldı

Fahri Gün 15 Oca 2021 Bilgisayar 197  0

ASUS markası yeni TUF Gaming Dash F15 dizüstü bilgisayarının tanıtımını resmen gerçekleştirdi. İşte habere ilişkin detaylar…

Teknoloji şirketlerinden ASUS çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. ASUS markasının oyuncu bilgisayarları ve ekipmanları kategorisinde önemli işler yaptığını biliyoruz ve şimdi de yeni bir dizüstü bilgisayar modelini tanıttı.

TUF Gaming Dash F15

Tanıtılan dizüstü bilgisayar TUF Gaming Dash F15 ismiyle kendisini gösterdi. Yeni bilgisayar sahip olduğu özellikler, hafif tasarımı ve uygun fiyatı ile dikkat çekecek. 11. Nesil Intel Core i7 H ve i5 H işlemci seçeneklerini barındıracak olan bilgisayar RAM tarafında da 8 GB , 16 GB ve 24/32 GB seçenekleriyle karşımıza çıkacak.

144 – 240 Hertz ekran yapıları

Cihazın bataryası 76 WHr 200 Wat Power Adaptör değerleriyle gelecek olup 100 Watt Power Delivery şarj destekleyecek. Cihazın ekranı ise 15.6 inç büyüklüğünde olup Full HD yapıda ve 144 Hertz ekranı bulunuyor. Adaptive Sync özelliğine de sahip olan ürün bu bağlamda oyunculara yönelik bir bilgisayar olarak dikkat çekiyor. Öte yandan ürünün Full HD çözünürlüklü 240 Hz IPS ekran seçeneği de bulunacak. Yani bu cihazın kendi içerisinde pek çok farklı özelliğe sahip olacağını ve fiyatının da bu doğrultuda değişkenlik göstereceğini söyleyebiliriz.

RTX 3070 GPU

Bir oyuncu için en önemli konulardan biri de grafik kartı olup ASUS TUF Gaming Dash F15 bu hususta oldukça iddialı bir ürün olacak çünkü cihazda NVIDIA RTX 3070 grafik kartı yer alıyor. Böylece bu bilgisayar tüm yeni oyunları yüksek çözünürlükte ultra grafik kalitesiyle oynatabilecek. Ağırlığı 2.1 kg olan ürünün fiyatı ise şu an için belirsizliğini koruyor.
RedmiBook 15 Çıkış Tarihi ve Özellikleri Belirlendi
Termal Macun Sürerken Yapılan Hatalar
Bilgisayarlardaki Intel Çıkartmasına Dair Bilmeniz Gerekenler
Ofis ve Okul İçin Kullanılabilecek Laptop Modelleri

Yorum Yapmayı Unutmayın :)