Assassin’s Creed Odyssey Sanıldığından Daha Az İşlemci Performansı İsteyecek

Fahri Gün 01 Eki 2018 Oyun 349  0

Yapılan bazı testlerin sonuçlarına göre Assassin’s Creed Odyssey’in kullanacağı işlemci gücü, Assassin’s Creed Origins’e göre daha düşük olacak. 

Ubisoft, Assassin’s Creed serisinde geçtiğimiz yıl önemli bir değişiklik yapmıştı. Assassin’s Creed Origins, yenilenmiş grafikleriyle ve oynanış sistemiyle karşımıza çıkmıştı. Dolayısıyla pek çok PC oyuncusu, artık oyunu yüksek grafik ayarlarında oynayamamaktan korkuyordu.

Assassin’s Creed Origins’in minimum işlemci sistem gereksinimi Intel Core i5 2400S olarak açıklanmıştı. Assassin’s Creed Odyssey’in de i5 2400 olarak açıklandı. Bu aslında çok büyük bir sürpriz değil. Nitekim Odyssey ile Origins arasında grafiksel olarak çok büyük farklılıklar olmayacak. Ancak Odyssey üzerinde yapılan bazı benchmark testlerine göre Odyssey, Origins oyunundan biraz daha az işlemciye ihtiyaç duyuyor. İşte bu sürpriz!

Odyssey oyununda da tıpkı Origins gibi yüzlerce yapı ve topluluklar içerisine gireceğiz ve dolayısıyla işlenmesi gereken çok fazla işlem olacak. Ancak oyunun genelinde Origins’e göre işlemci yükü biraz daha düşük olacak gibi gözüküyor. Bu haber özellikle işlemci konusunda endişe içerisinde olan oyuncuların hoşuna gidecektir diye düşünüyoruz.

Assassin’s Creed Odyssey oyunu 5 Ekim 2018 tarihinde piyasaya sürülecek olup artık oyuna erişmemize sayılı günler kaldı. Oyun piyasaya sürüldükten sonra bu bahsettiğimiz iddialar hakkında da daha net konuşabileceğiz.

Kodlama Bilgisi Olmadan Kullanabileceğiniz 5 Oyun Yapma Yazılımı
Android Telefonlarda Oynayabileceğiniz Ücretsiz Bağımsız Oyunlar
Hearts of Iron IV Etkileyici Bir İndirim Aldı
Marvel Karakterlerinin Bulunduğu 5 Mobil Oyun

Yorum Yapmayı Unutmayın :)