Aşırı Vahşet İçermesi Nedeniyle Yasaklanan 5 Korku Oyunu

Fahri Gün 06 Ara 2022 Oyun 303  0

Yeni yazımızda aşırı vahşet içermesi sebebiyle yasaklanmış olan 5 korku oyununa sizler için değineceğiz.

Korku kategorisi video oyunu alanında en sevilen kategorilerden biri olsada aşırı vahşet ve kan barındıran oyunların genelde bu tema içerisinde yoğun olarak bulunmasından dolayı ülkelerce yasaklanabilmektedir. Şimdi sizler için maddeler halinde bu yapımlara değineceğiz.

Outlast 2

Sevilen korku oyunlarından biri olan Outlast 2 yapımında vahşi doğanın derinliklerinde keşfedilmemiş bir kasaba olan Temple Gate konu edinilmekte olup, oyun din fanatikliğini temasına değinmekte ve bu yüzden tartışmalı bir konuya sahiptir ancak yasaklanmasının nedeni bundan ziyade cinsel vahşet içermesi nedeniyle Avustralya’da yasaklanmıştır.

Left 4 Dead 2

Yaratıkların ve zombilerin olduğu oyun gerçekçi ve korkutucu olma gayesi gütmesede aşırı kan ve şiddet içerdiği gerekçesiyle Avustralya ve Almanya ülkelerinde yasaklanmıştır. Sonrasında Valve bu iki ülkede sansürlü bir versiyon yayınlayarak oyunlarını kabul ettirmeyi başarmıştır.

The Darkness

Yoğun şiddet içermesi nedeniyle Singapur ve Almanya’da yasaklanmış olan bir video oyunu olan The Darkness, daha sonrasında Singapur’da kendiliğinde legal hale gelmiştir. Oyun Jackie Estacado’nun 21. Doğum gününde tuhaf bir güç kazanmakta olduğu çizgi romanlardan esinlenilerek ortaya çıkarılmış FPS temalı bir korku oyunudur.

F.E.A.R. 2: Project Origin

Bolca kan ve vahşet barındıran bir oyundur ve bu yüzden Avustralya ve Almanya’da yasaklanmış olan bir yapımdır. Çıkışının üzerinden bir ay geçtikten sonra Avustralya’da kendiliğinden legal hale getirilmiştir.

Hatred

Mümkün olduğu kadar fazla insanı öldürme amacını gütmekte olan bir hikayesi bulunan Hatred yapımın Almanya’da yasaklanmış olmasının nedeni de budur. Öte yandan oyun günümüzde Steam üzerinde bile kaldırılmış ve hatta Twitch üzerinde dahi yasaklanan oyunlardan olmuştur.

Etiketler: , ,
Nier Automata Oyununa Yüzde 60 İndirim Geldi
Hellblade Steam’de 3 Dolara Düştü!
GTA 5’de Arabanın Üstünü Açma Yöntemi
Assassin’s Creed Shadows Artık Sipariş Verilebiliyor!

Yorum Yapmayı Unutmayın :)