Aşıklar Buraya! En İyi Aşk Filmleri

Fahri Gün 23 Mar 2023 İnternet 196  0

Bu içeriğimizde aşk temalı olan en başarılı filmlerden derlediklerimize sizler için yer veriyoruz. İşte aşk temalı en başarılı filmler…

Bu zamana kadar binlerce film çıktı ve bunlar kendi arasında farklı kategorilere ayrıldı. Aşk kategorisi de filmlerde en öne çıkan kategorilerden biridir. Peki en başarılı aşk filmleri hangileridir?

Güzel ve Çirkin (Beauty and the Beast)

En bilinen aşk filmlerinden biridir. Müzikal bir film olup bu sayede enerjinizi sürekli olarak yukarıda tutabilecek, 97 dakika olduğu çini de sizi fazla sıkmayacak keyif alabileceğiniz bir aşk filmidir. Bir lanete yakalanıp canavara dönüşen ve yardımcıları ise mobilyalara dönüşen baş karakterimizin lanetinin kalkabilmesi için 25 yaşına kadar gerçekten sevmesi ve sevilmesi gerekiyor. Kendisini laneti yüzünden şatoya kapatan prens, ardından Prens Belle ile tanışacak ve hayatı değişecektir.

Gün Doğumundan Önce (Before Sunrise)

Eski bir film olup 1995 yılında yapılmıştır ve sadece bir gün süren ancak büyük bir aşkın hikayesi derlenmektedir. Bir trende tanışan kadın ile erkeğin Viyana’da inip bir günü beraber geçirmesini konu edinmektedir. Viyana’da aşk temalı gayet başarılı bir film olduğunu belirtmek gerekiyor. Uzunluğu 101 dakika olan filmde Julie Delpy, Andrea Eckert, Ethan Hawke gibi oyuncular yer alıyor.

Not Defteri (The Notebook)

Nick Cassavetes yönetmenliğindeki filmde Rachel McAdams, Ryan Gosling gibi isimler bulunmaktadır. 1940 yılında Seabrook Adası’nda ailesi ile birlikte ikamet eden Allia Hamilton, adada yaşayan Noah ile romantik bir ilişki yaşamaya başlar. Aralarında her ne kadar sınıfsal bir fark olsada bu durumun aşklarını engellemesine izin vermezler. Ancak 2. Dünya Savaşı işlerin dengesini bozacaktır. Hem tarihin hem de romantizmin olduğu, bu kategorideki filmleri bir arada sevenlerin mutlaka izlemesi gereken bir filmdir.

Aşk ve Gurur

Toplam uzunluğu 129 dakika olan filmde George Dönemi İngiltere’sine gidiyor ve beş kız kardeşin karmaşık ilişkilerine şahit oluyoruz.  Evlenme yaşına gelmiş olan genç kızlar için uygun bir aday gerekmektedir ve o esnada yandaki eve yeni komşuları genç ve zengin olan iki adam taşınır ve zaman içerisinde kızlar ile onların arasında tanışma ve hoşlanma başlasada iler karmaşık bir hale gelir.

Her

Her filminde eski eşinden boşanmış bir erkeğin yapay zeka ile yaşadığı ilginç ilişki gözler önüne seriliyor. 2013 yapımı olan film, aşk kategorisinde farklı tarzda film izlemek isteyenler için, özellikle bilim kurgu ile aşkın bir arada olduğu filmlerden hoşlananlar için adeta biçilmiş kaftandır.

Call me by your Name

Süresi 131 dakika olan filmin yönetmenliğini Luca Guadagnino yapmaktadır ve filmde Armie Hammer, Timothee Chalamet, Michael Stuhlbarg gibi oyuncular yer almaktadır. 2017 yılında çıkan film, adından söz ettirmekte olan yapımlar arasında yer alıyor. Ellio karakteri İtalya’nın kuzeyindeki bir villada ailesiyle beraber yaşayan genç bir çocuk olup, babasının çalışmalarına yardım etmek için evlerine Amerikalı bilim insanı Oliver yerleşmekte ve Ellio onunla pek çok şey paylaşarak kendini yeniden keşfetmeye başlamaktadır.

Kazablanka (Casablanca)

En kült filmlerden biridir. İkinci Dünya Savaşı esnasında Fas’ın Kazablanka kentine kaçan Avrupalıların yaşadığı yeri ve onların renkli dünyalarını ele almaktadır. Ancak nostaljik ve siyah beyaz bir film olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Victor ve OIlsa’nın şehirden kaçması gerekir ve onlara yardım edebilecek kişi Rick’tir. Bir aşk üçgeninin konu edinildiği film toplam 102 dakika uzunluğundadır.

Titanik

Avrupa’dan Amerika’ya dönmekte olan Titanik gemisinin yaşadığı trajik kaza sonucunda batmasını konu edinen filmi tam anlamıyla bir aşk filmi olarak belirtmek bu yüzden mümkün olmasada, içerisindeki Rose ile Jack’in aşkları uzun yıllar konuşulmuş ve en iyi aşk filmlerinden biri olarak anılmasına neden olmuştur. Rose, nişanlısı ve annesiyle yolculuk ettiği sırada Jack isimli başka bir karaktere aşık olur. Ancak onların yeni başlayan aşkına bir buzdağı engel olacaktır.

Siz de akınıza gelen en sevdiğiniz aşk filmlerini hemen aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İnternetten Öğrenilebilecek Yetenekler
DiCaprio’nun Rol Aldığı Başarılı Filmler
Mac Adresine İlişkin Bilinmesi Gerekenler
Instagram Mavi Tik Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)