Araç Muayene Gecikme Bedelini Hesaplama Yöntemi

Fahri Gün 09 May 2020 İnternet 303  0

Yeni yazımızda internet üzerinden araç muayene gecikme bedelinin nasıl hesaplanabileceği konusuna eğilim gösteriyoruz. İşte ayrıntılar…

TÜVTÜRK, Türkiye genelinde araç sahiplerini araç muayene hizmetiyle alakalı olarak doğru ve eksiksiz bilgilendirilmesi amacıyla çalışmalarını sürdürmekte olup, araçların periyodik bakımlarının aksatılmaması, muayenelerin zamanında yapılmasının trafik güvenliği için hayati öneme sahip olduğunu vurguluyor. TÜVTÜK, araç sahiplerinin ‘Araç muayene gecikme bedeli nasıl hesaplanır?’ şeklindeki sorularına daha önce detaylı bir yanıt vermişti. okurlarımız için bahesdelim.

Artış Oranlarına Dikkat !

Günümüzde araçların muayne geçerlilik süresi dolduğu zaman muayeneye götürüldükten sonra geç kalınan her ay için yüzde 5 fazlası ile ücret tahsil edilmektedir. Dolayısıyla kullanıcılar muayeneyi geciktirdikleri zaman önemli bir miktarda ücret daha ödemek zorunda kalabilir. Üstelik her ay yüzde 5 artması demek 5 ay muayenesi geçmiş bir araç için yüzde 25 zam anlamına geliyor ve bu fazla alınan bedel de muayene ücretinin yüzde 25’inin 5 ile çarpılmasıyla hesaplanmakta. Dolayısıyla geciken her ayın önemi çok büyük.

Peki intrenet üzerinden gecikme bedeli nasıl hesaplanır?

Bunun için yine TÜVTÜRK tarafından resmi internet sitesi üzerinden bir hesaplama aracı sunuluyor. Gecikme bedelini hesaplayabilmek için tuvturk.com.tr/gecikme-bedeli.aspx adresine girip kendinize göre değerleri girmeniz yeterli. Eğer internet üzerinden uğraşmak istemezseniz o halde TÜVTÜRK müşteri hizmetlerini 0 850 222 88 88 numaralı telefon aracılığıyla arayabilirsiniz ve oradan bilgi alabilirsiniz.
Etiketler:
Twitter Hesabını Linkedin Hesabına Çevirme Yöntemi
Stalk Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Reklam Engelleme Uygulamalarının Her Reklamı Engellememesinin Nedenleri
Facebook Üzerindeki Fotoğraf ve Videoları Farklı Platforma Aktarma Yöntemi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)