Apple Store’de Köklü Değişiklik!

NETHANESİ 18 Nis 2016 Teknoloji 691  0

Android işletim sisteminde kullanılan Google Play Store’a oranla daha kullanılabilir uygulama bakımından daha yüksek oranlara sahip olan App Store , aradan geçen uzun süre zarfından sonra köklü bir değişik ile güncellenebilir . Yabancı kaynaklı haber sitesinde yapılan habere göre Apple , App Store’u daha çok kullanışlı hale getirebilmek için 100 kişilik bir ekip ile çalışmalara başladı.

Yapılan bazı iddialara göre Apple’ın App Store’da ki en büyük değişikliklerinden biriside arama motorunda olacak. Tıpkı Google Play Store’de bulunan sponsorlu sonuçları üst sıralarda gösterip ekstra bir kazanç elde etmeyi hedefleyen Apple , kişi veya kurumların uygulamalarını önceden belirlenmiş bir ücret karşılığında üst sıralarda gösterecek. Apple , App Store’nın kendisinden ve içinde ki satın alımlardan %30 kazanç elde ederken , getirecek olduğu son güncelleme ile servetine servet katmaya devam edecek.

App Store’de yapılan yenilikten başta servisin arayüz kısmında da bazı yenilikler yapılabilir . Örneğin kullanıcıların kendileri için en uygun uygulamalara daha rahat ve kolay erişebileceği söyleniyor. Bunun gerçekleşebilmesi için arama kriterleri üzerinde ki algoritma çalışmalarının etkisi en fazla olacak.

Bu yeniliklerin kısa bir zaman içerisinde kullanıcılara ulaşması beklenmiyor. Net bir tarih verilemediği gibi bu yılın üçüncü çeyreğinin son günlerine kadar bitirilmiş olabileceğini umuyoruz. Çünkü Google , Google Play Store’den sponsorlu içerik sayesinde kazancını kat kat katlarken Apple bu durumda geri kalmak istemeyecektir , en kısa sürede yeni App Store’yi kullanıma sunacaktırlar.

FPS Ölçmek İçin Kullanabileceğiniz Programlar
İnternete Bağlı Cihaz Sayısının Artması Güvenlik Riskini de Arttırıyor
Docx Uzantılı Dosyayı Açma Yöntemleri
Adobe Reader Benzeri Ücretsiz PDF Uygulamaları

Yorum Yapmayı Unutmayın :)