Apple Göz Takip Sistemi Teknolojisi Üzerinde Çalışıyor

Fahri Gün 27 Nis 2018 Teknoloji 556  0

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Apple, arttırılmış sanal gerçeklik gözlükleri ile alakalı yeni bir teknolojiyi karşımıza çıkarıyor. Yeni göz takip sistemi teknolojisinin patentini alan şirket çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Tim Cook, geçen yılın Ekim ayında arttırılmış sanal gerçeklik gözlükleri ile ilgili açıklama yapmıştı. Arttırılmış sanal gerçeklik ürünlerinin henüz kullanılmaya hazır olmadığını, bunun için belli bir zaman geçmesi gerektiğini ifade eden Tim Cook’un bu açıklamasından bir süre sonra patent başvurusu yapıldığı ortaya çıktı.

Söz konusu patent başvurusu Göz Takip Sistemi adlı bir dosyayı karşımıza çıkarıyor. Apple, göz takip sistemi bulunan yeni bir arttırılmış sanal gerçeklik gözlüğü sistemi üzerinde çalışıyor. Bu konuda ser verip sır vermemeye çalışan şirket, pek çok sızıntının da ortaya çıkmasını engellemiş durumda. Bu yüzden göz takip sisteminin hangi üründe ne zaman sunulacağı ile alakalı net bir bilgi bulunmuyor.

Göz takip sistemi ile birlikte kullanıcıların göz hareketleri ve konumu tespit edilebiliyor. Göz takip kameraları, kızılötesi ışık ve aynalarla birlikte çalışıyor. Bunun kullanıcının sağlığına zararlı olabileceği konuşuluyor fakat şu an sağlığa zararı konusunda konuşmak için oldukça erken gibi gözüküyor.

EMUI 11 ile Sunulan Özellikler
WhatsApp Web Kullanırken Yararlanabileceğiniz Klavye Kısayolları
Adobe Alternatifi Programlar
Ücretsiz Olarak Kullanabileceğiniz 5 Video Hızlandırma Uygulaması

Yorum Yapmayı Unutmayın :)