Apex Legends Oyununda Mühim Bir Bug Olduğu Ortaya Çıktı

Fahri Gün 16 Şub 2019 Oyun 288  0

Son dönemin en popüler oyunlarından biri olan Apex Legends üzerinde önemli bazı hatalar bulunduğu ortaya çıktı. Bu buglar oyuncuların bir hayli canını sıkıyor.

Video oyunlarında zaman zaman hatalar keşfedilebiliyor. Bu hatalar bug olarak nitelendiriliyor. Buglar bazen büyük çaplı bazen de ufak çaplı olabiliyor. Apex Legends son günlerin en popüler oyunu ve bazen ufak tefek bugları keşfediliyordu. Bu kez ise mühim bir bugı keşfedildi.

Oyuncu yerdeyken Knockdown Shield kullanabiliyor

Keşfedilen bug şu şekilde: Oyuncular yere düşse de Knockdown Shield kullanabiliyorlar. Oyunda böyle bir mekanik bulunmuyor fakat bug nedeniyle bazen yere düşen oyuncular silah kullanmaya devam edebilmekte. Bunu keşfeden bazı oyuncular yalnızca Knockdown Shield ile kendilerini koruyabilmekteler. Normal şartlarda yere düşen bir oyuncu silahla ateş edemezken bug, mekaniğe aykırı bir şekilde ateşe imkan sağlıyor. Örneğin bir oyuncu Knockdown Shield’ı aktif etmek yerine Peacekeeper pompalı tüefini çekim ateş edebiliyor ve böylece rakibine hasar verebiliyor.

Bug bir avantaja da dönüşebilir

Apex Legends geliştiricisinin önünde şimdi iki yol bulunuyor. Ya yeni bir güncelleme yayınlayıp bugı ortadan kaldıracak ya da tam aksine bu bugdan yararlanıp ilginç bir mekanik karşımıza çıkaracak. Bu her ne kadar zor gibi gözüksede hatırlarsanız Call of Duty oyunlarında da kullanılan bir mekanikti. Artık Apex Legends’te te bu yönde bir içerik görebiliriz.
Etiketler:
Tainted Grail Çıkıyor!
Miscreated Yüzde 70 Oranında Büyük Bir İndirime Girdi
PUBG Mobile’da Daha İyi Olmak İçin Dikkat Etmeniz Gerekenler
Below PlayStation 4 Çıkış Tarihi Belirlendi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)