AOC GH401 Kulaklık İnceleme

Fahri Gün 21 Tem 2023 Bilgisayar 133  0

Oyuncu monitörleri alanında popüler olan AOC, aynı zamanda çeşitli oyuncu ekipmanlarıyla da karşımıza çıkıyor ve bu bağlamda AOC GH401 ürününü piyasaya sürmüştü. Yazımızda söz konusu ürünü detaylı olarak mercek altına aldık.

AOC şirketi Türkiye’de ve global çapta genel itibariyle oyunculara yönelik monitörleriyle biliniyor. Ancak marka farklı alanlara da dokunuşlar yapıyor ve bu bağlamda GH401 isimli kulaklık modelini piyasaya sürmüştü. Peki kulaklığın ne gibi teknik özellikleri bulunmaktadır ve başarılı bir ürün mü? Sizler için detaylıca yer veriyoruz.

Tasarım itibariyle AOC markasının sahip olduğu karakteristik özelliklere sahip olan kulaklık modelinin üzerinde siyah ve kırmızı renk yapısı bulunuyor. Bu bağlamda AOC’un monitörlerinde genel itibariyle kullandığı renklerin bu kulaklıkta da kullanılmış olduğunu söyleyebiliriz.

Kulaklığın kafa bandı bölümünde büyük bir AOC yazısına yer verilmektedir ve üst kısmında kenar bölümlerinde kırmızı dikiş tasarımları yer almaktadır. Böylece ürünün tasarımsal anlamda adeta spor bir otomobil direksiyonu gibi gözüktüğünü söyleyebiliriz. Kulaklık başlıklarında aydınlatma bulunmamakta olup, bize göre zaten bu gerekli bir şey değil zira oyunu oynadığınız sırada kulağınızdaki ışıkların bize göre bir önemi yok. Ancak eğer yayıncıysanız bunun önemli olabileceğini düşünüyoruz.

Kulaklığın kontrolleri tek bir kulaklık başında toplanmış olup, sol kulaklıkta yer almaktadırlar. Bunun dışında USB Type C portu bulunuyor ve port sadece şarj için kullanılıyor. Yani kulaklığın ses aktarma gibi bir fonksiyonunun bulunmadığını belirtmek gerekiyor.

Ürün malzeme kalitesi anlamında taktir edilesi ve genel olarak başarılı bir malzeme yapısının bulunduğunu belirtmek gerekiyor. Ürünün kafa bandı bölümünde çelik malzemeye yer verilmiş. Böylece sağlam bir yapısı var. Kulaklık başlıklarında ise sert plastik malzeme kullanılmış. Bilindiği üzere plastiğin de kendi içerisinde türleri bulunuyor ve ürün bu bağlamda kaliteli bir plastik hissi sunuyor. Ancak bunların ergonomi konusunda bazı olumsuzluklara neden olduğunu belirtmek gerekiyor. Çünkü kulaklıkta kafa bandının yüksekliğini kolayca ayarlamanız mümkün olmayabiliyor ve ayarladığınızda kulaklık kafanıza tam oturmamaktadır. Kulak yastıklarında hafızalı köpük dolgusuna sahip suni deri malzeme kullanılmış. Böylece kulak yastıkları yumuşak ve kulağı tam anlamıyla sarabiliyor. Bunun yanında pasif gürültü engelleme özelliği de bulunuyor.

Kulaklığın 195 mm X 100 mm X 160 mm boyutları bulunuyor ve ağırlığının 345 Gram olduğunu belirtmek gerekiyor. Bunun dışında kulaklık örgülü kablo yapısına sahip ve kablo uzunluğu 1.2 m. Kulaklıkta teknik özellikler açısından 50mm neodimyum sürücülere yer verilmiş. Böylece daha temiz bass seslerinin duyulması sağlanabiliyor. Stereo 2.0 artılarını beraberinde getiren kulaklık özel bir surround ses işlemesi sunmasada Stereo 2.0 oyunlarda net ses sunulabilmesi adına iyi bir iş çıkarıyor.

Kulaklığın mikrofonunun çıkarılabilir fonksiyonu bulunuyor. Bunun yanında çok yönlü ses alma özelliğine sahip olup ayarlanabilir bir yapı sunuyor. Bu sayede ağınıza yaklaştırıp uzaklaştırma imkanınız bulunmaktadır. Frekans Aralığı 100Hz – 10KHz olup çalışma Gerilimi: 1.1V – 4.5V olarak ölçüldüğü ve duyarlılığı-38±3dB (0dB =1V/PA) seviyesindedir.

Kablosuz olarak kullanılabilen kulaklığın pil ömrü önemli bir husus olup, 16 ila 17 saate kadar pil ömrü bulunmaktadır. 2.4 GHz kablosuz bağlantı üzerinden bağlantı sağlanan ürün kutudan çıkan alıcısı ile kablosuz olarak kullanıma imkan sağlamış oluyor.

Sonuç

Kulaklığın genel itibariyle kaliteli bir tasarım yapısına sahip olduğunu, bunun dışında standart bir kullanıcı deneyimi sağladığını da belirtebiliriz. Aynı zamanda kablolu ve kablosuz kullanım imkanının bir arada sunulması ve başarılı pil süresi ile de dikkat çekmektedir.

Etiketler: , ,
Kioxia Exceria Plus İncelemesi
ASUS ROG Strix Scope RX Detaylı İnceleme
NVIDIA RTX 4080 Ekran Kartı İncelemesi
ViewSonic VX2418C İnceleme

Yorum Yapmayı Unutmayın :)