Anti Sosyal Medya Simülatörü Binky Uygulaması

KLavy3 22 Haz 2017 İnternet 618  0

Binky Ne Demek?

Kelime anlamı olarak “Bebek Emziği” demek olan Binky, tamamen eğlence amaçlı üretilen bir mobil uygulama.

Sosyalleşmeyi engellemek amacıyla öylesine üretilmiş bir program olan Binky, aslında güzel bir amaca ulaşmak için yola çıkmış. Hedefte, sosyal medyanın ne kadar anlamsız ve de hiçbir işe yaramayan gereksiz bir mecra olduğunu göstermek var. Bu amaç doğrultusunda da hayli ironi içeren bir uygulama olduğunu söylemek doğru olacaktır.

Binky Uygulaması Nereden İndirilebilir?

Uygulamayı İOS üzerinden ücretsiz olarak indirebilir ve saçma da olsa Facebook ile Twitter’dan da takip edebilirsiniz. Saçma diyorum çünkü, Binky uygulaması temelde Facebook ve Twitter gibi sosyal medya uygulamalarının ne kadar gereksiz olduklarını göstermek için yapılmış bir mobil uygulama.

Binky Nasıl Kullanılır?

Binky uygulaması, size rastgele seçilmiş fotoğraflar silsilesi gönderecek. Tıpkı diğer sosyal medya platformlarındaki haber akışınız gibi. Sonuç olarak sosyal medya da olsa kendi hesaplarımız daha organikken, yani eş dost takibi vs. Binky tamamen sanal bir ortam. Gerçek değil. Haber akışımıza gelen rastgele gönderilen resimleri beğenebilir veya yorum yazabilirsiniz. Ancak olayın sihri de şu ki, bu beğeni ve yorumların hiçbiri karşı tarafa ulaşmayacak. Çünkü karşı taraf diye bir şey yok. Uzayda bir yerlerde öylesine geziniyormuş gibi düşünebilirsiniz. Yaptığınız hiçbir şey kimseye ulaşmayacak.

Binky Ne kadar Etkili?

Uygulamanın yaratıcısı olan Kurtz, Binky’nin şaka olarak başlayan bir program olduğunu söylüyor. Sonradan yayılmaya başlayan ve bazı çevrelerce çokta boş bir program olmadığı konusunda yapılan yorumlar, sosyal medya bağımlılığı için bir ilaç, tabiri caizse bir nikotin bandı niteliğinde olduğu görüşüne sahip.

Sonuç alarak, elimize sıklıkla aldığımız ve belki de hiçbir amacımız olmadan sosyal medyadan öylesine gezindiğimiz bir anda, Binky bizi bu saçma bağımlılıktan kurtarabilir. Daha doğrusu, sosyal medyanın ne kadar boş ve de işe yaramayan bir platform olduğunu bize gösterebilir. Bu da bizim için faydalı olabilir. Tabii henüz iddia aşamasında olan bu sözler, hiçbir kanıt ortaya koyamasa da düşünce olarak güzel gibi gözüküyor.

Her kaydırma ile size yeni şeyler sunan Binky, stressiz bir sosyal medya imkanı da sunuyor. Takipte olduğumuz sosyal medya platformlarından aldığımız onlarca enformasyon, büyük bir kirliliğe dönüşerek bizi ciddi anlamda yormakta. Üstelik her an aldığımız kötü haberler de stresimizin artmasına tuz biber oluyor. Hiçbir şeyin bir öneminin olmadığı Binky uygulaması, her kaydırışta stressiz yeni şeyler sunuyor ve bir anda size kuş resmi, belki de bir at resmi gösteriyor. Siz isterseniz beğeniyor, isterseniz de yorum yapıyorsunuz. Hatta ne yorum yazsam diye düşünmenize bile gerek yok. Binky, sizin adınıza onu bile düşünüyor. İsterseniz Binky, sizin adınıza yorum bile atıyor. Tıpkı gerçek bir uygulama gibi ama tamamen büyük bir şakadan ibaret.

Gmail Hesabını Silme Yöntemi
Telefon Kullanarak YouTube’da Canlı Yayın Yapma Yöntemi
WhatsApp Tarih Zaman Ayarlarını Yapma Yöntemi
MKV Videoyu MP4’e Çevirme Yöntemi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)