Anti Aim Tanımı ve Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Fahri Gün 31 Tem 2023 Oyun 210  0

Yazımızda anti aim teknolojisine yer vermekte, anti aim tanımı ve diğer unsurlara değinmekteyiz.

Anti Aim, AA olarak da bilinmekte olup, birinci şahıs nişancı kamera açılı oyunlarda rakibin oyuncuya doğru isabetli bir şekilde atış yapmasını daha zor bir hale getirebilmek için kullanılmakta olan tekniktir. Anti aim, Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO) gibi rekabetçi yönüyle öne çıkmakta olan FPS oyunlarında yaygın olarak kullanılan bir terim olarak da dikkat çekmektedir.

Anti Aim bulunan video oyunlarından başlıcalarına yer verecek olur isek; Valorant, H1Z1, Apex Legends, Arma 3, Battlefield 4, Garry’s Mood, Insurgency : Sandstorm, Valorant, Quake Live oyunlarını örnek olarak gösterebiliriz.

Günümüzde yaygın bir teknik olarak bilinen anti aim, buna rağmen bazı oyuncuların rahatsız da olduğu bir tekniktir çünkü bazı oyuncular bunun hem haksız hem de etik olmadığını düşünmekte ve iddia etmektedir. Anti aim tekniğini savunanlar ise bu tekniğin uygulanması için ustalaşmanın ve becerinin gerektiğini savunmakta ve bu yüzden de meşru olan bir strateji olduğunu öne sürmektedirler.

Anti aim kullanmakta olan oyuncuların, diğer oyuncuların yaptığı gibi mekaniğin avantajını kullandıkları savunulmakta olup, sonuç olarak anti aimin doğru isabetli atış yapmanın zor hale getirilmesinde kullanılan bir teknik olduğu, bazı oyuncularla adil, bazı oyuncularca da adil olmayan bir teknik olduğu savunulmaktadır. Konuya ilişkin görüşlerinizi ve sorularınızı alt bölümde bulunan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilir, diğer içeriklerimize de göz atarak daha fazla teknoloji makalemize erişebilirsiniz.

Etiketler: , ,
Nier Automata Oyununa Yüzde 60 İndirim Geldi
Hellblade Steam’de 3 Dolara Düştü!
GTA 5’de Arabanın Üstünü Açma Yöntemi
Assassin’s Creed Shadows Artık Sipariş Verilebiliyor!

Yorum Yapmayı Unutmayın :)