Android'i Daha Verimli Kullanmak İçin Öneriler

Android’i Daha Verimli Kullanmak İçin Öneriler

NETHANESİ 05 Nis 2016 Mobil 1.147  1

Android işletim sistemi farklı sürümler ve arayüz temaları ile akıllı telefonların %80’nin de varsayılan işletim sistemidir. Bu içerikte sizler için hazırladığımız Android telefonu daha verimli kullanabilmek için fazla bilinmeyen ancak basit ip uçlarına değineceğiz.

Geliştirici Seçeneklerini Açın

Akıllı cihazınında fabrika çıkışı varsıyalan olarak kapalı olan bu seceğini açarak telefonunuzun önemli ayarlarında değişiklik yapabilirsiniz. Geliştirici modunu açabilmek için Ayarlar menüsünden telefon hakkında seçeneğinden yapı ya da derleme numarası yazan ekrana kadar 7-8 defa art arda dokunun. Cihazınızın ekranında tebrikler , artık geliştiricisiniz metnini görene kadar bu işleme devam etmeniz gerek etmektedir. Varsayılan olarak gizli olan geliştirici seçenekleri telefonunuzun ayarlar menüsünde kullanılabilir bir hale gelecektir.

Animasyon Ölçeğini Düşürün

Akıllı cep telefonunuz ekran geçişlerinde donma sorunu yaşıyorsa animasyon ölçeklerini azaltabilirsiniz. Animasyon ölceğini azaltarak daha yüksek performans alarbilirsiniz. Animasyon ölçeğini azaltmak için ayarlar menüsünden geliştirici seçeneklerine girin . Varsayılan bir şekilde 1X olarak bulunan pencere animasyon ölçeğini , geçiş anismasyon ölçeğini düşürerek 0,5 olarak belirleyin.

Uygulama Önbelleklerini Temizleyin

Gün içerisinde sürekli sörf halinde olduğumuz Facebook , Google Choreme , Twitter , İnstagram gibi uygulamalar bir kaç veriyi telefonunuzun ön belleğinde kayıtlı tutar. Aslında bu önbellekler kullanıcı deneyimini arttırsada uzun bir süre temizleyenmeyen önbellekler telefonun performansını düşerektir. Harici bir uygulamaya gerek duymadan ayarlar menüsünden uygulamalar seçeneğinden önbelliğini temizleyeceğiniz uygulamayı açarak ön belleği temizle butonuna dokunarak gereksiz ve yer kaplayan önbelleklerden kurtulabilirsiniz. Önbellekleri temizledikten sonra hesaplarınıza tekrar giriş yapmanız gerekecektir.

Hızlı Ayarlara Kolay Erişin

Akıllı cihaz ile ilgili temel ayarların bulunduğu bildirim çubuğunu aşağıya doğru iki kere çekerek hızlı ayarlara kolay bir şekilde erişebilirsiniz. Ancak bu kolay erişim seçeneği her telefon ve Android sürümünde bulunmamaktadır.

Realme V15 5G Modeli İçin Yeni Yazılım Güncellemesi Çıktı
Galaxy A52 İncelemesi
Huawei P30 Pro Güncelleme Aldı
Telefonun Kamerasının Farklı Yeteneklerini de Sergileyen 5 Üretken Yazılım

“Android’i Daha Verimli Kullanmak İçin Öneriler” üzerine 1 yorum

  1. Aygül Rügaz dedi ki:

    Andorid’i daha verimli kullanmak için söylediklerinizi uyguladım , gayet işe yarar bir yazı olmuş . Teşekkür ederim.

Yorum Yapmayı Unutmayın :)