Android’de Play Store Harici Uygulama Yükleme Yöntemi

Fahri Gün 20 Nis 2022 Mobil 90  0

Bu içeriğimizde Android telefonunuza Play Store haricinde uygulama yüklemeyle ilgili olarak bilinmesi gerekenlere değinmekteyiz. İşte ayrıntılar…

Günümüzün popüler işletim sistemlerinden Android, akıllı telefonlarda yaygın olarak kullanılmaktadır. Android kullanım oranı her geçen gün daha da artmaktadır.  Android işletim sisteminin resmi mağazası ise Play Store olup, Play Store aracılığıyla kullanıcılar uygulamalara erişim sağlayıp indirebilmektedir.

Android işletim sisteminde Play Store haricinde uygulama indirmesi yapmak da mümkün ancak bu önerilmeyen bir unsur. Play Store dışındaki kaynaklar Android işletim sisteminde genel olarak bilinmeyen kaynaklar olarak lanse edilmektedir. Hatta Android’in bilinmeyen kaynaklardan yükleme yapmayı engelleyen varsayılan bir özelliği de bulunmaktadır.

Günümüzde açık kaynak kodlu ücretsiz olan uygulamaların dışında aynı zamanda ücretli uygulamalar da kullanıcılara ulaştırılmakta olup, kullanıcıların he re kadar Play Store dışından indirme yapması önerilmesede bazı kaynaklar yine de güvenli olarak kabul edilebilir.

Android işletim sisteminde .apk uzantılı dosyalar çalıştırılabilir dosyaları ifade etmekte olup, Play Store’un dışından yükleme yapabilmek için ilk olarak Android cihazınızın Ayarlar bölümüne girip Bilinmeyen Kaynaklardan yükle kısmına gelip işareti aktfif hale getiriniz. Böyelce .apk uzantılı dosyalar cihazınıza yüklenebilir hale gelecektir.

Bilinmeyen kaynakları aktif ettikten sonra yapmanız gereken tek şey, indirmek istediğiniz kaynağa gidip .apk dosyasını indirerek çalıştırmaktır. Ancak indireceğiniz kaynağın mutlaka güvenli olması ve uygulamanın iyi incelenmiş olması gerektiğinin altını çizelim.

Etiketler: ,
Kullanıcı Memnuniyeti Konusunda En Başarılı Telefon Samsung’un!
Oppo Reno 7 Android 12 Yazılım Güncellemesi Aldı
Samsung Galaxy A53 İçin Yazılım Güncellemesi Çıktı
4 Yaşındaki Mate 10 Telefonu İçin Yazılım Güncellemesi Çıktı!

Yorum Yapmayı Unutmayın :)