Android Wi-Fi Çekim Gücü Artırma Yöntemleri

Fahri Gün 29 Haz 2022 Mobil 119  0

Bu içeriğimizde Android telefonlarda Wi-Fi çekim gücünü nasıl artırabileceğinizle ilgili olarak bilgilere yer veriyoruz. İşte ayrıntılar…

Android telefonlarda Wi-Fi çekim gücünü artırabilmek için kullanılabilecek olan çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Özellikle mobil veri bitmişken, internete acil erişmeniz gereken zamanlarda çekim sorunu yaşamak can sıkıcı bir unsur olup, bu probleme karşı uygulanabilecek olan birden fazla yöntem bulunuyor.

Eğer çekim sorunu evde mevcut ise, kalın duvarlar ve uzun koridorlar nedeniyle kapsama alanı yetersiz kalıyor olabilir. Bu gibi durumlarda belli bir miktar ücret ödeyerek Wi-Fi menzil artırıcı ürünlerden birini tercih edebiliyorsunuz. Menzil artıran veya sinyal güçlendiren ürünlerden verim alınamıyor ise bu cihazlara ek antenler takılabiliyor. Pek çok modelde ekstra anten girişleri yer alıyor ve bu girişlere farklı model antenler de takılabilmesi mümkün oluyor. Böylece sinyal gücünün ve menzilin daha iyi olması sağlanabiliyor.

Sinyali güçlendirebilmek için daha az maliyetli bir çözüm arıyorsanız, yönlendiriciyi ve güçlendiricinin antenini alüminyum folyo ile kaplayabilirsiniz. Alüminyum, sinyal gücüne olumlu yönde etki etmektedir. Aynı zamanda Pringles gibi abur cuburların olduğu silindir kutu veya buna benzer nesnelerin üzerine koymak da denenebilecek yöntemler arasında yer alıyor.

Bazen Wi-Fi çekim kalitesinin düşmesi yazılımsal bir problemden de kaynaklanabiliyor. Bu gibi durumlarda telefonu baştan başlatmak işe yarayabiliyor çünkü arka planda çalışan bir uygulama veya başka bir sorun nedeniyle çekim gücü olumsuz olarak etkilenebiliyor. Uçak modunu açıp kapatmak sinyal gücüyle ilgili problemlere neden oluyor.

2.4 Ghz ve 5 Ghz arasında değişiklik yapmayı da uygulayabilirsiniz çünkü 5 Ghz çekim alan düşük ancak daha kararlıdır. 2.4 GHz çekim alanı ise daha yüksek ancak daha kararsız bir kullanım sağlamaktadır. Bunlardan hangisini kullanıyorsanız farklı bir frekans deneyerek işe yarayıp yaramadığını ön izleyin.

Günümüzde sinyal gücünü artırdığını iddia eden üçüncü taraf mobil uygulamalar da bulunmaktadır. Bunlar arasında en çok bilinenlerden biri de Network Signal Speed Booster isimli yazılımdır. Ücretsiz olan bu yazılımı cihazınıza kurup test edebilirsiniz.

Etiketler: ,
Moto X30 Pro Telefonunun Tanıtılmadan Satışa Sunulması Bekleniyor
Hava Durumu Alanında En Başarılı Uygulamalar
Vivo V25e Teknik Özellikleri Belli Oldu
Asgari Ücretle Alınabilecek Giriş Segment Telefonlar

Yorum Yapmayı Unutmayın :)