Android ve iOS Akıllı Telefonların Yazı Tipini Değiştirme Yöntemi

Fahri Gün 05 Mar 2018 Mobil 380  0

Akıllı telefonunuzu biraz daha kişisel bir hale getirebilir, yazı tipini değiştirerek daha iyi bir deneyim elde edebilirsiniz. Hazırladığımız yeni makalemizde bunun nasıl yapıldığını hem Android hem iOS telefonlar için anlatıyoruz.

İlk olarak Android cihazınız var ise aşağıdaki adımları uygulayın:

Telefonunuzun Ayarlar ekranını açın ve oradan Ekran yazısına dokunun.

Seçenekler arasından Yazı Tipi Boyutu seçeneğinin üzerine dokunun ve Küçük, Normal, Büyük, Çok Büyük ayarlarından dilediğinizi seçin.

Yine aynı ekranda Yazı Tipi Türü seçeneğini göreceksiniz. Eğer siz de o işaret yok ise Android telefonunuz çok eski olabilir veya o izin size atanmamış olabilir. Yazı Tipi Türü’ne basılı tutup bundan sonra gözükmesini istediğiniz yazı türünü seçin.

iOS cihazınız var ise aşağıdaki adımları uygulayın:

iOS işletim sisteminde yazı tipini değiştirmeniz normal şartlarda mümkün değildir. Ayarlar  panelinden sadece yazı tipi boyutu ile ilgili bir seçenek yapabilmenize olanak sağlanmıştır. Yazı tipi boyutunu büyültmek için Ayarlar’a girin. Ekran ve Parlaklık seçeneğine dokunarak oradan da Metin Boyutu yazısına dokunun.  İstediğiniz boyutu seçip işlemi tamamlayın.

Apple tarafından iOS cihazlarda yazı tipini değiştirmenize izin verilmesede yardımcı uygulamalar aracılığıyla yapabilirsiniz. Bunu da anlatalım:

İlk olarak BytaFont 2 uygulamasını indirin ve giriş yapın. Arama bölümüne yapmak istediğiniz yeni yazı tipini yazın. Mesela Galette yazıp devam edin. Galette seçeneğine girin ve View on Cydie butonuna dokunun. Program sizi yönlendirecek ve indirme işleminiz başlayacaktır. Yazı tipini cihazınıza böylelikle indirmiş olacaksınız. İndirdikten sonra tekrar BytaFont 2 uygulamamıza geçiş yapıp listeden Swap Mode’a tıklayalım. Basic başlığına tıklayıp indirmiş olduğumuz Galette yazı tipini seçelim.

Telefonunuz yeniden başlatılacaktır ve açıldığında Galette yazı tipi ile çalışacaktır.

Galaxy Note 8 Telefonu İçin Yeni Bir Güncelleme Çıktı
Ulefone Armor 6 İle İlgili Heyecan Verici Yeni Gelişmeler Yaşandı
Mi 8 Serisi İçin Android Pie Müjdesi!
Lenovo Z5s Telefonuyla İlgili Sürpriz Bir Gelişme Yaşandı

Yorum Yapmayı Unutmayın :)