Android Varsayılan Uygulamaları Değiştirme Yöntemi

Fahri Gün 10 Şub 2018 Mobil 724  0

Android işletim sisteminde uygulamaları varsayılan olarak atayabiliyorsunuz ve atadığınız uygulamayı değşitirebiliyorsunuz. Yeni makalemizde bunun nasıl yapıldığını detaylarıyla anlatıyoruz.

Daha kullanışlı uygulamaları varsayılan olarak atayarak zaman tasarrufu sağlayabiliyorsunuz. Mesela PDF dosyalarını çalıştıracak çok sayıda uygulamanız var ise varsayılanı ayarladığınızda her PDF dosyası açmaya çalıştığınızda soruyla karşılaşmıyor, haliyle işlemlerinizi daha pratik bir şekilde gerçekleştiriyorsunuz.  Fakat eğer  yanlışlıkla aslında istemediğiniz bir uygulamayı varsayılan olarak atadıysanız bunu da değiştirebilirsiniz.

Varsayılanları değiştirmek  için Android cihazımızın Ayarlar ekranına girelim ve oradan Uygulamalar seçeneğine dokunalım.

Daha önce yanlışlıkla varsayılan olarak atadığınız veya artık varsayılan yapmak istemediğiniz uygulamanın üzerine dokunun.

Uygulama detaylarını açıp Varsayılan Olarak Başlat başlığının altındaki Varsayılanları Temizle butonuna dokunun.

Onay vererek işleminizi sonlandırabilirsiniz. Eğer tekrar varsayılan olarak atamak istediğiniz bir uygulama olursa yine o uygulamanın üzerine dokunup  aynı kısımdan bu kez varsayılan olarak etkinleştirebilirsiniz.

Örneğin:

Google Drive uygulamasını yeni PDF varsayılan görüntüleyiciniz yapmak istiyorsunuz diyelim. Bunun için Uygulamalar listesindeki Drive uygulamasına dokunup varsayılan olarak ayarlama butonuna dokunmanız yeterli. Veya herhangi bir PDF dosyasını açarken Drive uygulamasının yanındaki tiki işaretleyip Varsayılan Olarak Ata komutu vererek yeni varsayılan uygulamanız yapabilirsiniz.

 

Etiketler: ,
Realme V15 5G Modeli İçin Yeni Yazılım Güncellemesi Çıktı
Galaxy A52 İncelemesi
Huawei P30 Pro Güncelleme Aldı
Telefonun Kamerasının Farklı Yeteneklerini de Sergileyen 5 Üretken Yazılım

Yorum Yapmayı Unutmayın :)