Android Uygulamaya Özel Olarak Bildirim Kapatma Yöntemi

Fahri Gün 23 Şub 2018 Mobil 587  0

Android akıllı telefonunuzda bildirim almak istemediğiniz uygulamaları kapatabilirsiniz. Yeni makalemizde bunu nasıl yapabileceğinizi anlatıyoruz.

Özellikle eski telefonlarda uygulamalardan gelen bildirimler cihazı kastırır. Mesela WhatsApp’ta bir gruba kayıtlıysanız gruptan sürekli mesaj geldiğince cihazınızın kasma ihtimali vardır. Bunların önüne geçmek için çok basit bir ayarla bildirimi kapatabilirsiniz.

İlk olarak Android telefonunuzun Ayarlar menüsünü açın.

Oradan Uygulamalar menüsüne girip uygulamaları listeleyin.

Bildirimini engellemek istediğiniz uygulamanın üzerine dokunun.

Durmaya Zorla yazılı butonun hemen üst kısmında Bildirimleri Göster yazısı göreceksiniz. Bildirimleri Göster yazısının yanındaki kutucuktaki işareti kaldırdıığınızda artık o uygulamadan bildirim almazsınız. Uygulamanın bildirimini aktif etmek için de yine aynı kutucuğu bu kez işaretlemeniz yeterli.

Aynı ekrandan uygulama izinlerini ve tüm uygulama ayarlarını yapabilirsiniz

Yine aynı ekrandan söz konusu uygulama ile ilgili ayarları yapabilirsiniz. Mesela uygulamayı durmaya zorlayabilir, kaldırabilirsiniz. Aynı zamanda sayfanın en alt kısmına indiğiniz zaman uygulama izinleri gözünüze çarpacaktır.

Uygulama izinlerini incelemenizi özellikle tavsiye ederim. Güvenilik olmayan, haddinden fazla izin talep eden uygulamaları kaldırmanızı öneriyoruz.

Etiketler: ,
Vivo Y52s 5G Teknik Özellikleri Belli Oldu
En İyi Selfie Kamerasına Sahip Akıllı Telefonlar ( Aralık 2020)
Kasım Ayının En İyi Android Telefonları
iPhone 12 Serisinde Sık Karşılaşılan Sorunlar

Yorum Yapmayı Unutmayın :)