Android Telefonunuzu Hızlandırmak İçin Kullanabileceğiniz Sihirli Yöntem

Fahri Gün 11 Ara 2019 Mobil 176  0

Android işletim sistemine sahip cihazınızı hızlandırabilmek için kullanabileceğiniz sihirli bir yöntem var. Yeni yazımızda bu konuya değindik.


Akıllı telefonlar günümüzde epey yaygın olarak kullanılıyor. Özellikle Android işletim sistemli akıllı telefonlara büyük bir ilginin olduğu biliniyor.
Kullanıcılar Android telefonlarını yapacakları birkaç basit düzenlemeyle normalde olduğundan daha hızlı bir hale getirebilirler. Bunun için hangi adımların uygulanması gerektiğini hazırladığımız yeni yazımızda detaylarıyla irdeledik.

Ayarlar > Geliştirici Seçenekleri


İlk olarak telefonunuzun Ayarlar alanını oradan da Geliştirici Seçenekleri kısmını açın ve oradan Sistem bölümüne geçiş yapın. Sistem içerisinde de Telefon Hakkında bölümüne tıklayın. Çıkan derleme numarası düğmesinin üzerine bir kaç kez dokunun ve sonrasında geliştirici seçenekleri kısmını aktif edin. Çıkan menüyü aşağıya doğru kaydırıp bir süre sonra karşınıza çıkacak olan Pencere Animasyonu Ölçeği kısmında durun.

Geçiş Animasyonu Ölçeği


Pencere Animasyonu Ölçeği, Geçiş Animasyonu Ölçeği ve Animatör Süre Ölçeği seçenekleri arasında üç seçenek çıkacaktır. Bu ayarlar genellikle 1x olarak ayarlanmıştır ve bu varsayılan ayarlardır. Ayarı 0.5Xe düşürdüğünüzde telefonunuzda büyük oranda performans artışı yaşanacaktır.Dilerseniz özelliği tamamen kapatarak animasyonları devre dışı bırakabilir ve böylece telefonunuzun ana ekrana dönüşü ve sekmeler arasında geçişi sırasında çok daha hızlı bir şekilde çalışmasını sağlayabilirsiniz.
Huawei P50 Pro 4G Teknik Özellikleri Belirlendi
Android Telefonlarda Önbellek Temizliği Yapmak
Xiaomi Mi Mix 4 Gizli Selfie Kamerası İle Gelecek
Galaxy A52 Güvenlik Güncellemesini Hızlıca Aldı

Yorum Yapmayı Unutmayın :)