Android Telefonu Uzaktan Kontrol Etmek

Fahri Gün 24 Mar 2021 Mobil 632  0

Android akıllı telefonu uzaktan kontrol edebilirsiniz. Yeni yazımızda bunu nasıl gerçekleştirebileceğiniz konusuna değiniyoruz.

Akıllı telefonunuzu bir yerlerde kaybettiğiniz zaman onu uzaktan kontrol yöntemi ile bulabiliyorsunuz veya telefonunuz çal0ındığında uzaktan müdahale edebiliyorsunuz. Üstelik üçüncü taraf bir uygulama kullanmadan bunu yapabiliyorsunuz. Peki bunlar nasıl oluyor?

İlk olarak akıllı telefonunuzda Google Ayarları adlı uygulamaya giriniz. Oradan Android Cihaz Yöneticisi menüsüne tıklayın. Bu Cihazın Konumunu Uzaktan Bul isimli kutucuğu aktif hale getirin. Aynı zamanda Uzaktan Fabrika Ayarlarına Sıfırlamaya İzin Ver kutucuğunu onaylayın.

Bu adımı uygulamanızın ardından telefonunuzu veya tabletinizi olası kaybolmalara karşı hazır hale getirebilirsiniz. Ancak bu fonksiyonların çalışabilmesi için cihazınız kaybolduğunda hücresel veri veya kablosuz ağa bağlı halde olması gerekmektedir. İnternet erişimi bulunmuyor ise bu yöntem işe yaramayacaktır.

Telefonunuzu Bulun servisine tıklayarak işlemlere devam ediniz ve telefonunuzda kullanmış olduğunuz Gmail hesabıyla giriş yapınız. Ardından çıkan ekranda Kabul Et butonuna tıklayınız ve cihazınız internet bağlı durumda ise tahmini konum gözükecektir. Eğer yakın bir konum ise Zili Çaldır butonuna tıkladığınızda telefonunuzda yüksek sesle uyarı zili çalacaktır. Telefonunuz eğer çalındıysa , erişim şansınız bulunmuyorsa Verileri Sil butonuna tıklayabilirsiniz.

Özellikle sık evden çıkıyorsanız Android telefonu uzaktan kontrol etme fonksiyonlarını muhakkak aktif hale getirmenizi tavsiye ediyoruz. Konu ile ilgili aşağıdaki yorum bölümünden de destek alabilirsiniz.

Yerli Üretim Akıllı Telefon Modelleri
Redmi Note 12 Pro’nun Donanımları Ortaya Çıktı
TikTok Jetonlarına İlişkin Bilinmesi Gerekenler
APK Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)