Android Telefonlarda Önbellek Temizliği Yapmak

Fahri Gün 10 Tem 2021 Mobil 86  0

Bu içeriğimizde Android işletim sistemli bir akıllı telefonda önbellek temizliğinin nasıl yapılabileceği ile ilgili olarak bilgiler veriyoruz. İşte konuya ilişkin detaylar…

Akıllı telefonunuzu belli aralıklarla bakıma sokmanız gerekiyor. Bunu yapamıyorsanız bile en azından önbellek temizliği yaparak depolama alanında bir miktar alan açılmasını sağlayabilirsiniz. Bu oldukça önem teşkil eden bir hamle olup, önbellek temizliğini belirli aralıklarla uygulamanızı öneriyoruz. Peki Android işletim sistemli telefonlarda önbellek temizliği nasıl gerçekleştirilmektedir?

Önbellek temizliği yapacağınız zaman Ayarlar > Depolama bölümüne giriniz ve Önbellek sekmesine bir defa dokununuz. Ardından Ön Bellek Silinsin Mi ? şeklinde gelen uyarı penceresine onay veriniz. Böylece önbelleğiniz sıfırlanacaktır.

Bu işlem özellikle mobil cihazınızda yeterli alan kalmadığı için Play Store platformundan herhangi bir uygulama indiremediğiniz durumlarda çok işe yaramaktadır. İşlemi yaptığınız zaman çoğu kez yetersiz hafıza sorununu giderecektir ve böylece yeni uygulamaları sorunsuz bir şekilde edinmeye başlayabilirsiniz.

Etiketler:
Xiaomi Mi Mix 4 Gizli Selfie Kamerası İle Gelecek
Galaxy A52 Güvenlik Güncellemesini Hızlıca Aldı
5000 mAh Bataryası Bulunan İddialı Telefonlar
Bataryalar Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar

Yorum Yapmayı Unutmayın :)